Максим Степанов: «Україна повинна розвивати власну медичну науку і відродити виробництво вакцин»

Україна повинна розвивати власну медичну науку і відродити виробництво вакцин. Це – основний спосіб боротьби з епідемією COVID-19 та порятунку громадян. Про це під час виступу у Верховній Раді України заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«Ситуація з COVID-19 дуже чітко дала всім нам зрозуміти, що у критичному випадку наша країна може розраховувати виключно на власні сили: на своїх лікарів та вчених. Вони – наше військо, яке має бути забезпечене всім. У світі немає ринку чи магазину вакцин, куди можна прийти і вибрати будь-яку на свій смак і бажання. Проте є абсолютно піратська і подекуди цинічна боротьба, з використанням політичних та жорстких економічних інструментів», – наголосив Степанов.

Міністр нагадав, що уряди країн виробників вакцин проти коронавірусної хвороби забороняють відправляти ці препарати на експорт. Контракти й постачання зриваються по всьому світі. Наприклад, у березні Італія заблокувала експорт партії вакцини AstraZeneka в Австралію, а уряд Індії призупинив відправлення до України 1,5 млн доз Covieshield. Лише в цьому півріччі за проплаченими контрактами без врахування ініціативи COVAX Україна вже мала отримати 3,9 млн доз вакцин, нагадав Степанов.«Пандемія коронавірусу не завершиться завтра. Після COVID-19 точно будуть інші інфекційні хвороби й пандемії. До них потрібно готуватися вже зараз», – наголосив очільник МОЗ.

Джерело інформації: 16 квітня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-ukraina-povinna-rozvivati-vlasnu-medichnu-nauku-i-vidroditi-virobnictvo-vakcin