Максим Степанов: «Укрзалізниця повинна виконати свої зобов’язання щодо прийому хворих із COVID-19»

Коронавирус

Медичні заклади Укрзалізниці, які мають укладені договори з НСЗУ та отримують кошти за надання допомоги хворим на COVID-19, мають виконувати свої зобов’язання. На цьому наголосив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час зустрічі з представниками УЗ. Також він зазначив, що в понеділок МОЗ перевірить готовність лікарень у Києві до прийому хворих.

«Починаючи з листопада лікарні Укрзалізниці отримали фактичних виплат 60 мільйонів гривень. Але 24 березня три медзаклади Києва не прийняли хворих на COVID-19. Це неприпустимий випадок, і виникає запитання: куди держава заплатила 60 мільйонів? Цей прецедент дає нам повне право звертатися до правоохоронних органів», – зазначив Максим Степанов.

Міністр наголосив, що станом на 24 березня, коли трапився інцидент, всі столичні лікарні УЗ мали приймати по 50 хворих на COVID-19, а з понеділка – всі по 100. Утім на сьогодні в лікарні № 1 м. Києва виділено для цих цілей тільки 6 ліжок, у лікарні № 3 – 120, і з них зайнято 16, а лікарня № 2 взагалі не надає даних у Меддату.
Представники Укрзалізниці запевнили, що з керівниками лікарень провели роз’яснювальну роботу й надалі подібних інцидентів не траплятиметься.
Зазначимо, що філія «Центр охорони здоров’я» акціонерного товариства «Укрзалізниця» має контракт із НСЗУ на 125 522 438 грн. Допомогу хворим на COVID-19 мають надавати всі медзаклади товариства – три в Києві, два – в Харкові, по одному – в Одесі та Львові.

Максим Степанов: «Онкохворі українці будуть отримувати високоефективну медичну допомогу»

25 березня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-onkohvori-ukrainci-budut-otrimuvati-visokoefektivnu-medichnu-dopomogu

Розбудова та модернізація Національного інституту раку – це крок до того, аби онкохворі українці могли отримувати високоякісну  медичну допомогу. Важкохворі мають лікуватися й виліковуватися в Україні, а не шукати порятунку за кордоном. Таке стратегічне завдання ставить міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. 24 березня він зустрівся із фахівцями щодо розробки медичного завдання на реалізацію проєкту щодо створення сучасної клінічної бази для лікування онкологічних захворювань Національного інституту раку.

«Ми повинні збудувати дійсно найсучаснішу та потужну клініку. Для цього потрібен комплексний підхід. На основі медичного завдання ми маємо розробити та реалізувати новий проєкт – щодо створення сучасної клініки для лікування онкологічних хворих – національного значення в інституті раку. Адже якщо приміщення збудовані й відремонтовані ще в сімдесятих роках минулого століття, то ми розуміємо, що пацієнти не отримують тут допомогу в належних умовах. А потім чуємо нарікання, мовляв, за кордоном лікарі кращі. Найлегше звинуватити лікарів», – наголосив міністр. За словами очільника МОЗ, для розбудови провідного онкоцентру країни потрібно значно більше коштів, ніж є наразі. Утім розв’язати  питання можна шляхом отримання кредитування, аби роботи з розбудови та оснащення були якомога швидше завершені та наші онкохворі українці могли отримувати медичну допомогу в належних умовах.

Джерело інформації: 26 березня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-ukrzaliznicja-povinna-vikonati-svoi-zobovjazannja-schodo-prijomu-hvorih-iz-covid-19