Максим Степанов: В Україні більше 75% смертей від COVID-19 припадає на людей віком понад 60 років

МОЗ-коронавирус

В Україні більше 75% смертей від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою, припадає на людей віком понад 60 років. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу.

«Найуразливіша категорія людей — це люди, старші 60 років. Усього за час пандемії таких пацієнтів — 77 156 осіб або 25,8%. Водночас 75% із загальної кількості померлих від коронавірусної хвороби — це люди, старші 60 років. Передусім звертаюся до молодого покоління: потурбуйтесь про своїх батьків, дідусів, бабусь, щоб вони зайвий раз не виходили з дому», — зазначив очільник МОЗ.

За його словами, перебіг хвороби також ускладнює наявність у пацієнта супутніх патологій: серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, новоутворень, захворювань нирок, печінки, легень тощо. Очільник МОЗ вчергове закликав громадян дотримуватись встановлених в країні правил та рекомендацій МОЗ, що дозволить попередити інфікування та поширення коронавірусної хвороби.

Зазначимо, всього за час пандемії в Україні захворіли 303 638 осіб.  Загалом одужали 126 489 пацієнтів, зафіксовано 5 673 летальних випадки.

Джерело інформації: 19 жовтня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-v-ukraini-bilshe-75-smertej-vid-covid-19-pripadae-na-ljudej-vikom-ponad-60-rokiv