Медичні заклади отримають додаткові кошти за збільшену кількість госпіталізованих пацієнтів з COVID-19

В України 339 медзакладів надають стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 або з підозрою на нього. НСЗУ виплатила за цей вид медичних послуг 3,4 млрд грн.

За останні місяці показники захворюваності на COVID-19 в Україні істотно підвищилися. Зокрема, у вересні  кількість госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 або з підозрою на нього зросла на 34%, порівняно з серпнем.

Істотно зросло навантаження на медичні команди у стаціонарах, які надають допомогу таким пацієнтам. рекомендоване навантаження на команду складає 20 пацієнтів. Саме з такого показника розраховувалися тарифи на оплату послуг медичних закладів, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19.

У серпні середнє навантаження на одну медичну команду становив 13 пацієнтів на місяць, у вересні — 16 пацієнтів. Однак, є регіони, де навантаження на одну медичну команду у вересні перевищувало 40 пацієнтів. Зокрема, в Одеській області навантаження складало 42 пацієнти на одну медичну команду, в Києві – 41, в Хмельницькій області – 39.

Тому, за ініціативи Національної служби здоров’я України, уряд ухвалив рішення про запровадження з жовтня підвищувального коефіцієнту за завантаженість медичних команд. Якщо кількість пацієнтів перевищує 20 на одну команду, заклад отримає більше коштів. Насамперед, більше коштів для забезпечення ліками пацієнтів з COVID-19.

Медики, які працюють безпосередньо з такими пацієнтами, матимуть можливість отримувати більші зарплати.  Зокрема, якщо на одну команду в медзакладі припадає від 21 до 40 пацієнтів, коефіцієнт  складатиме 1,26. Якщо від 41 до 60 пацієнтів – 1,74. Коефіцієнт за надання медичної допомоги понад 61 пацієнту на команду в місяць складатиме 2,16. Тобто виплати такому закладу за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 будуть збільшені в понад два рази.  

При цьому встановлені раніше 300% надбавки до зарплат лікарям, що надають допомогу пацієнтам з COVID-19, залишаються чинними. Також медичні заклади зможуть створювати додаткові медичні команди, які здійснюють лікування пацієнтів з коронавірусом. Це також дозволить зменшити навантаження на лікарів та вберегти їх від вигорання. Заклад отримає більше коштів, якщо він має у своєму складі лабораторію, яка проводить тестування на COVID-19. Тобто здійснює самостійно лабораторну діагностику своїх пацієнтів.

НСЗУ законтрактувала для надання стаціонарної допомоги пацієнтам з COVID-19 та з підозрою на нього 339 медзакладів. У вересні в цих закладах  працювали 1450 медичних команд. НСЗУ виплатила цим медзакладам 3,4 млрд грн за надання допомоги пацієнтам з COVID-19.

Джерело інформації: 15 10 2020,https://nszu.gov.ua/novini/medichni-zakladi-otrimayut-dodatkovi-koshti-za-zbilshenu-kil-336