Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.
У міністерстві зазначили, що нині один із пріоритетів — створення технічних рішень для контролю поширення COVID-19 та відновлення подорожей без зайвих перешкод під час пандемії. Україна — одна з перших країн, яка розпочала комунікацію з командою ЄС щодо впровадження ковідних сертифікатів.
Учора, 29 червня, Мінцифра запустила реєстрацію на бета-тестування ковідних сертифікатів. Зареєструватися можна за посиланням.
Бета-тест ковідних сертифікатів про вакцинацію стартує 1 липня, усі тестувальники отримають доступ протягом 48 годин.
«Взяти участь у бета-тесті можуть українці, що завершили курс вакцинації від COVID-19 (отримали 2 дози) на території України. Ваші відгуки допоможуть команді Мінцифри знайти недоліки та максимально швидко їх усунути перед проведенням оцінки сертифікатів згідно з вимогами ЄС», — додали в Мінцифрі.
Міністерство цифрової трансформації України налагодило ефективний процес між держустановами для швидкого створення та впровадження ковідних сертифікатів у застосунку «Дія», які допоможуть українцям повернутися до звичного життя. Ковідний сертифікат — це документ у застосунку «Дія», який буде підтверджувати статус громадянина про вакцинацію в Україні, на території ЄС та інших країнах.
Ковідні сертифікати працюватимуть так само, як й інші документи в застосунку «Дія». Перевірити дійсність сертифіката можна буде за QR-кодом. Тобто не потрібно додатково впроваджувати спеціальне обладнання для перевірки. Також пізніше ковідний сертифікат можна буде згенерувати після негативного результату ПЛР-тестів або якщо людина нещодавно перехворіла на COVID-19. Документ розробляють з урахуванням вимог EU Digital COVID Certificate Єврокомісії та Smart Vaccination Certificate ВООЗ. Технічною реалізацією спільно займаються команди Мінцифри, МОЗ, НСЗУ, МЗС, ДПСУ.
Джерело інформації: 30 червня 2021, https://kharkivoda.gov.ua/news/110212