Міністр представив Дорожню карту пріоритетних проєктів електронної охорони здоров’я на 2022 рік

Міністр Віктор Ляшко разом з профільною заступницею Марією Карчевич презентував керівникам і представникам медичних інформаційних систем пріоритетні проєкти електронної охорони здоров’я на 2022 рік. Серед основних пріоритетів: 

  • запуск електронних рецептів на всі рецептурні ліки; 
  • електронні медичні записи стаціонарної медичної допомоги; 
  • нові види медичних висновків; 
  • розширення переліку обстежень при неонатальному скринінгу новонароджених та інший функціонал.

“У  Міністерства багато пріоритетів на цей рік, але відпуск рецептурних препаратів за електронним рецептом – є одним із головних проєктів, який ми маємо спільно з МІСами втілити в життя українців до кінця 2022 року. Минулоріч, впровадивши електронні рецепти на інсулін, ми зробили  перший крок до запуску електронних рецептів на всі рецептурні препарати. Як бачимо з того, як працюють е-рецепти – спільна робота дала нам гарний результат”,  – заявив міністр Віктор Ляшко.  

Серед близько 50 проєктів на 2022 рік, зокрема впровадження медичних висновків для отримання водійського посвідчення, медичних висновків про смерть, електронних медичних записів про використання лікарських засобів, медичних виробів та витратних  матеріалів, а також стаціонарної медичної допомоги.  Важливими складовими дорожньої карти на наступний рік є реабілітація та її цифровий супровід. Більше того, серед планів – розробка електронних інструментів для донорства крові та впровадження згоди на посмертне донорство тощо. 

“Для успішної реалізації усіх проєктів наскрізним пріоритетом цього року є забезпечення  стабільної роботи електронної системи охорони здоров’я”, – зауважила заступниця міністра Марія Карчевич

Раніше МОЗ повідомляло про плани реалізувати спільно з партнерами понад 120 цифрових проєктів у сфері охорони здоров’я у 2022-23 рр.

Джерело інформації: 14 січня 2022, https://moz.gov.ua/article/news/ministr-predstaviv-dorozhnju-kartu-prioritetnih-proektiv-elektronnoi-ohoroni-zdorov’ja-na-2022-rik