МОЗ: «До України прибули важливі лікарські засоби та медичні вироби»

До України прибули важливі лікарські засоби та медичні вироби. Детальну інформацію про це надала заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Зокрема, МОЗ забезпечив постачання на суму 74 млн грн лікарського засобу «Глатимер»(глатирамеру ацетат), який необхідний для лікування пацієнтів із прогресуючими формами розсіяного склерозу. За офіційними даними, в Україні зареєстровано більше 20 тисяч хворих з цією патологією. Поширеність захворювання щороку неухильно зростає в середньому на 1000 осіб.

Терапія рецидивуючо-ремітуючих форм розсіяного склерозу включає симптоматичне лікування, лікування гострих рецидивів та приймання лікарських засобів, які модифікують перебіг захворювання.

Також доставлено важливу партію ліків «Бедаквілін» на суму 25 млн грн. Це сучасний протитуберкульозний препарат, на який чекає багато українців. Пацієнтам із розширеною резистентністю або мультирезистентним туберкульозом, стійкістю до ін’єкційних протитуберкульозних препаратів або фторхінолонів ще донедавна практично неможливо було підібрати ефективної схемилікування. «Бедаквілін» суттєво розв’язує цю проблему. Його постачання забезпечила міжнародна організація ПРООН.

Крім того, міжнародна організація Crown Agents  доставила до України віл-тести та реагенти, які необхідні в лабораторних дослідженнях для донорства, а також реагенти для використання при лікуванні дитячої онкології. Загальна сума постачань – близько 51 млн грн. Світлана Шаталова також зазначила, що до Національної дитячої спеціалізованої лікарні«Охматдит» передали додаткові 30 млн грн для закупівлі реагентів. Це дозволить закладу гнучко планувати власні потреби та раціональнішеуправляти коштами.

Джерело інформації: 13 травня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/moz-do-ukraini-pribuli-vazhlivi-likarski-zasobi-ta-medichni-virobi