МОЗ закладає у бюджетний запит базову ставку на діагностику і хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у розмірі 60 332 грн

У бюджетному запиті на наступний 2021 рік МОЗ ініціює закладання базової ставки на діагностику і хіміотерапевтичне лікування онкологічних захворювань у розмірі 60 332,85 гривень на особу на рік. Про це під час брифінгу заявив Міністр охорони здоров‘я Максим Степанов.

«МОЗ продовжує інформувати громадян щодо того, яку логіку ми вкладаємо у наш бюджетний запит та формування тарифів на надання медичної допомоги в наступному році. І сьогодні я хочу сказати про діагностику, хіміотерапевтичне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями або підозрою на новоутворення у дорослих та дітей в амбулаторних умовах. Отже, в наших розрахунках на наступний рік ми закладаємо базову ставку за готовність надавати медичну допомогу одній особі протягом року у розмірі 60 332 гривень”, — зазначив очільник МОЗ. 

Максим Степанов також зауважив, що базова ставка — це середня вартість надання медичної допомоги, до якої додаються відповідні коефіцієнти залежно від важкості перебігу захворювання. Міністр підкреслив, що в Україні щорічно реєструють від 150 до 170 тисяч пацієнтів з онкозахворюваннями.

«У цьому тарифі, окрім вартості ліків та медичних виробів, ми також закладаємо зовсім іншу цифру щодо заробітної плати. Ми прагнемо, щоб заробітна плата наших медпрацівників вже наступного року зросла мінімум у 2,5 рази», — заявив Максим Степанов. 

Нагадаємо, раніше Максим Степанов зазначив, що до кінця 2020 року для служби екстреної медичної допомоги буде закуплено 400 нових автівок, які будуть розподілені між регіонами.

Джерело інформації: 14 жовтня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/moz-zakladae-u-bjudzhetnij-zapit-bazovu-stavku-na-diagnostiku-i-himioterapevtichne-likuvannja-onkozahvorjuvan-u-rozmiri-60-332-grn