На 70% збільшився обсяг коштів на лікування онкозахворювань в ПМГ-2020 порівняно з 2019 роком

4 лютого року – Всесвітній день боротьби проти раку

Онкологічні лікарні за контрактом з НСЗУ отримали загалом на 2 млрд грн більше фінансування за Програмою медичних гарантій, ніж за минулорічною субвенцією.

Наприклад, Одеський онкодиспансер за договором з НСЗУ отримав  на 450%  більше, ніж у 2019 році за субвенцією, Криворізький онкодиспансер — на 320% більше, Київський обласний онкодиспансер — на 240% більше, Дніпровський обласний клінічний онкодиспансер — на 230%.

На сьогодні НСЗУ законтрактувала 118 медичних закладів на надання послуг з діагностики та лікування онкологічних хвороб. З них: 33 заклади – на надання послуг з діагностики та радіологічного лікування, 117 закладів – на послуги з діагностики та хіміотерапевтичного лікування. 30 з цих закладів — спеціалізовані лікарні із лікування онкологічних захворювань.


За надання допомоги пацієнтам з онкологічними захворюваннями у квітні-вересні НСЗУ виплатила закладам понад 2 млрд грн. Зокрема, найбільше коштів отримали: Одеський обласний онкодиспансер  – 148 млн грн, Київський обласний онкодиспансер – 123 млн грн, Дніпровський обласний клінічний онкодиспансер– 112 млн грн.

Крім того, з вересня поточного року в 4,7 рази збільшено тариф на діагностику та хіміотерапевтичне лікування онкозахворювань у дітей. А отже заклади, в яких лікують онкохворих дітей, отримають більше коштів, щоб надавати якісну допомогу маленьким пацієнтам.

Безоплатна допомога пацієнту з онкозахворюванням в межах Програми медичних гарантій включає:
— інструментальну та лабораторну діагностику 
— проведення хірургічного втручання в умовах стаціонару
— проведення радіотерапії та хіміотерапії в стаціонарних та амбулаторних умовах
— лікарські засоби з Національного переліку
— медичний догляд, перебування та харчування під час перебування у стаціонарі в лікарні 
— психологічну підтримку.

Додатково пацієнт зможе безоплатно отримати ліки, що централізовано закуповуються за кошти державного бюджету за різними державними програмами. Інформація про наявність відповідних ліків в конкретній лікарні має бути розміщена на офіційному веб-сайті медзакладу та органу місцевої влади, а також на інформаційній дошці в лікарні.

За даними Держстату, за січень-липень поточного року злоякісні новоутворення стали причиною смерті понад 45 тисяч українців. Щороку близько 140 тисяч українців дізнаються, що мають рак. Так, за даними Центру медичної статистики МОЗ, минулого року про такий діагноз дізнались понад 136 тисяч людей в нашій країні.

В Програмі медичних гарантій наступного року стосовно лікування онкозахворювань НСЗУ пропонує збільшити тарифи на послуги з діагностики та лікування онкозахворювань та застосовувати до них коефіцієнти: підвищувальні для лікування дітей та понижувальні при проведенні променевої терапії не на лінійному прискорювачі, а на застарілому обладнанні. Виділити в окремий пакет послуги з діагностики, лікування та супроводу пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах. Залишити ранню діагностику онкозахворювань серед пріоритетних послуг Програми медичних гарантій. Це дозволить виявляти захворювання на більш ранніх стадіях та підвищить шанси пацієнтів на успішне лікування.

Джерело інформації: 05 10 2020, https://nszu.gov.ua/novini/na-70-zbilshivsya-obsyag-koshtiv-na-likuvannya-onkozahvoryuv-327