Національна служба здоров’я адмініструватиме програму реімбурсації інсуліну

Реформа медицины

На лікарські засоби для лікування цукрового та нецукрового діабету передбачено понад 1 мільярд гривень.

У Києві відбувся онлайн-форум “Реімбурсація-2021” щодо переведення адміністрування програми реімбурсації препаратів інсуліну у Програму медичних гарантій в 2021 році.

Серед учасників — представники Міністерства охорони здоров’я України, Національної Служби здоров’я України, USAID, Проекту USAID SAFEMed, а також лікарі-ендокринологи, представники виробників лікарських засобів, аптечних закладів, громадських організацій.

На заході були обговорені питання впровадження систем реімбурсації препаратів інсуліну, універсального доступу до медичних послуг та пацієнторієнтованість у Програмі медичних гарантій, плани щодо подальшої реалізації Державної програми реімбурсації.

Представники НСЗУ у доповідях висвітлили питання щодо категоризації та нового маршруту пацієнта з цукровим діабетом, укладення договорів за програмою реімбурсації препаратів інсуліну, нової моделі ціноутворення, ІТ-рішення у програмі реімбурсації інсуліну та ін.

Фахівці наголошували, що дуже важливо, щоб перехід програми реімбурсації інсуліну відбувся без жодних ускладнень. Щоб пацієнти відчули позитивні зміни. Питання реімбурсації інсулінів – це спільна відповідальність МОЗ, НСЗУ, аптечного та фармацевтичного бізнесу. Важливим партнером у цьому є місцева влада.

У рамках заходу також відбулася панельна дискусія за участі лікарської та пацієнтської спільноти.

Очільник Національної служби здоров’я України Андрій Віленський: “У 2021 році програма реімбурсації, за якою пацієнти отримують ліки безоплатно або з доплатою, буде розширена. Її бюджет становитиме 2,8 млрд грн.

Ми розуміємо, що проблема захворюваності на діабет в Україні є вкрай актуальною. І кількість пацієнтів, яким потрібен інсулін, щороку зростає. Тому і система, за якою пацієнтів забезпечують інсулінами, змінюється. З другої половини року НСЗУ адмініструватиме програму реімбурсації лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах цукрового та нецукрового діабету. Мова про інсуліни та десмопресин. На лікарські засоби для лікування цукрового та нецукрового діабету передбачено понад мільярд гривень. НСЗУ в межах програми медичних гарантій укладатиме договори про реімбурсацію протягом періоду з 1 липня по 31 грудня 2021 р. таких лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах цукрового діабету та нецукрового діабету.

Необхідність змін та встановлення чітких і зрозумілих правил програми реімбурсації як для пацієнтів і лікарів, так і для виробників та дистриб’юторів інсуліну є очевидною. Саме тому в процесі підготовки до реімбурсації МОЗ разом з НСЗУ та експертами напрацювали рішення, та ініціює зміни у чинні нормативно-правові акти. Зокрема пропонуються зміни у модель ціноутворення препаратів інсуліну і категоризацію пацієнтів, які потребують цих препаратів. Національна служба здоров’я стане єдиним платником за програмою. Усі учасники процесу користуватимуться тими перевагами, які надає єдиний платник НСЗУ, як це зараз відбувається з програмою «Доступні ліки».

Наша мета — зробити інсуліни доступними для усіх пацієнтів, яким потрібні ці препарати. Нам дуже важливо, щоб перехід програми реімбурсації інсуліну відбувся без жодних ускладнень. Повторюю, що це є нашою спільною відповідальністю перед пацієнтами. Кабінету міністрів України, профільного Комітету ВР, МОЗ, НСЗУ, лікарської спільноти, а також аптечного та фармацевтичного бізнесу”.

Джерело інформації: 10 03 2021, https://nszu.gov.ua/novini/nacionalna-sluzhba-zdorovya-administruvatime-programu-reimbu-498