За даними електронної системи охорони здоров’я, у 2020 році показники смертності внаслідок гострого мозкового інсульту знизилися на 6%.
Національна служба здоров’я підтримує декларацію “План дій боротьби з інсультом у Європі на 2018-2030 роки” та сприятиме дотриманню її основних засад в Україні.
Про це на пресконференції в Укрінформі заявив очільник Національної служби здоров’я України Андрій Віленський.
За його словами, в Україні інсульт посідає друге місце серед основних причин смертності і є поширеною причиною інвалідності. Водночас, за даними електронної системи охорони здоров’я, у 2020 році показники смертності внаслідок гострого мозкового інсульту знизилися на 6%.
“Україна приєднується до Європейських ініціатив в боротьбі з інсультом. Вони спрямовані на підвищення стандартів надання допомоги пацієнтам з інсультом.
Вже другий рік українські пацієнти, у яких стався інсульт, мають можливість безоплатно отримати увесь спектр медичної допомоги. У Програмі медичних гарантій лікування інсультів визначено пріоритетним напрямком. Під час контрактування НСЗУ висувала до медичних закладів підвищені вимоги. Щодо наявності сучасного обладнання, медичного персоналу потрібної кваліфікації, здатності забезпечити роботу закладу в цілодобовому режимі.
У 2020 році за Програмою медичних гарантій медичну допомогу при гострому мозковому інсульті отримали 54 тисячі 826 пацієнтів. Національна служба здоров’я виплатила 1,4 млрд грн майже 200 медичним закладам за надані послуги.
За перший квартал 2021 року у лікарнях, які мають договір з НСЗУ, пролікували понад 26 тис 500 пацієнтів з інсультом. На сьогодні, НСЗУ уклала договори з 232 медичними закладами на лікування інсульту”, — сказав Андрій Віленський.
Він підкреслив, що у Програмі медичних гарантій-2021 тариф на лікування гострого мозкового інсульту зріс.
“Майже 15 тис грн передбачено за меддопомогу без застосування складних втручань. Якщо пацієнт у такому стані, що потребує тромболітичної терапії — тариф становить 54 тис грн. У разі проведення лікувальних ендоваскулярних втручань, тобто видалення згустку крові, тариф становить майже 98 тис грн.
Також ми запровадили підвищувальний коефіцієнт за дотримання бригадами екстренки правильних маршрутів. Цей коефіцієнт становить 5% доплат. Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта до закладу, який має договір з НСЗУ на лікування цих захворювань.
За даними електронної системи охорони здоров’я ми бачимо, що у 2020 році рівень госпітальної смертності від гострого мозкового інсульту впав на 6%. Саме завдяки тому, що ці пацієнти потрапили у заклади, які мають можливість надати якісну допомогу. Це — гарні результати перших дев’яти місяців впровадження нового підходу до оплати за медичні послуги. І ми продовжимо працювати далі”, — наголосив Андрій Віленський.
У ході заходу також зазначалося, що інсульт залишається однією з провідних причин смертності та функціональної неспроможності в Європі. Тягар інсульту не знизиться й у наступному десятилітті або після нього. Щоб подолати проблему, потрібні спільні дії міністерств охорони здоров’я, інших урядових органів, наукових організацій і товариств з підтримки хворих з інсультом країн Європейського регіону. А також медичних працівників, клінічних і доклінічних дослідників, фармацевтичних компаній та виробників медичного обладнання.
План дій боротьби з інсультом в Європі на 2018–2030 роки спрямований на підвищення стандартів надання допомоги пацієнтам з інсультом.
Джерело інформації: 19 05 2021,https://nszu.gov.ua/novini/nacionalna-sluzhba-zdorovya-pidtrimuye-plan-dij-shchodo-boro-554