Обережно: кліщі!

ПРЕС-РЕЛІЗ

 З ранньої весни до пізньої осені люди і тварини наражаються на небезпеку укусів кліщів. Кліщі нападають на людей і присмоктуються до їхніх тіл не тільки під час перебування на природі, а й через деякий час після відвідування лісу, парку. Залишаючись на одязі і речах, кліщі згодом переповзають на шкіру. Крім того, ці комахи можуть потрапити в приміщення з букетами квітів і домашніми тваринами. Кліщі харчуються кров’ю людини і теплокровних тварин. Вони є переносниками інфекційних хвороб, серед яких хвороба Лайма або кліщовий бореліоз, який набуває в нашій місцевості все більшого поширення. Ця хвороба може мати важкий перебіг, вражаючи центральну нервову систему і опорно-руховий апарат людини.

Щоб уберегтися від укусів кліщів, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

— Збираючись на прогулянку в парк чи ліс, віддавайте перевагу одягу, яка щільно прилягає до тіла і залишає мінімум відкритих ділянок шкіри, обов’язково покривайте голову.

— Під час прогулянки на природі періодично проводьте само- і взаэмоогляди.

— Звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів і нічного сну на природі.

– Вдома обов’язково огляньте тіло на наявність кліщів. Ретельно огляньте одяг, виперіть і пропрасуйте його. Пам’ятайте, струшування одягу не рятує від кліщів.

— Домашнього улюбленця, якого брали на природу, теж слід оглянути на наявність кліщів перед тим, як впустити до помешкання.

— Використовуйте засоби, що відлякують кліщів (репеленти), застосовуйте їх згідно з інструкцією.

Дотримання цих правил допоможе вберегтися від інфекційних захворювань, що передаються через кліщів

У разі виявлення кліща слід зняти його якомога швидше. Для цього зверніться до найближчого лікарняного закладу, де кліща видалять, оброблять місце укусу і нададуть рекомендації щодо здійснення подальшого медичного спостереження. Якщо ж звернутися до лікаря немає можливості, видалення кліща проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, пінцетом чи петлею з нитки, яка закріплюється між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща місце присмоктування змастити розчином йоду або спиртом. Медична допомога пацієнтам при підозрі на хворобу Лайма, надається в обласній клінічній інфекційній лікарні (проспект Героїв Сталінграда, 160, т. 97-11-50).