Обережно кліщі!

Клещи

З ранньої весни до пізньої осені люди і домашні тварини наражаються на небезпеку укусів кліщів.

На людей кліщі нападають та присмоктуються до їх тіла не тільки під час перебування на природі, але й через деякий час після відвідування лісу, парку чи лугу. Залишаючись на одязі і речах кліщі згодом переповзають на шкіру. Крім того, ці комахи можуть потрапити до помешкання з букетами квітів і домашніми тваринами.

Кліщі живляться кров’ю людини і теплокровних тварин. Вони є переносниками інфекційних хвороб, серед яких хвороба Лайма або кліщовий бореліоз, який набуває в нашій місцевості все більшого поширення. Ця хвороба може мати тяжкий перебіг, уражаючи центральну нервову систему та опорно-руховий апарат людини.

Щоб уберегтися від укусів кліщів, дотримуйтесь наступних рекомендацій:

  • Збираючись на прогулянку до парку чи лісу, віддавайте перевагу одягу, який щільно прилягає до тіла та залишає мінімум відкритих ділянок шкіри, обов’язково покривайте голову.
  • Під час прогулянки на природі періодично проводьте само- та взаємо огляди.
  • Звільняйте від сухої трави, гілок, хмизу місце для привалів та нічного сну на природі.
  • Вдома обов’язково огляньте тіло на наявність кліщів. Одяг ретельно огляньте, виперіть та випрасуйте. Пам’ятайте, витрушування одягу не рятує від кліщів.
  • Домашнього улюбленця, якого брали на природу, теж слід оглянути на наявність кліщів перед тим, як впустити до помешкання.
  • Використовуйте засоби, що відлякують кліщів (репеленти), застосовуйте їх відповідно до інструкції.

Дотримання цих правил допоможе уберегтися від інфекційних захворювань, які передаються через кліщів.

У разі виявлення кліща слід зняти його якомога швидше. Для цього зверніться у найближчий лікарняний заклад, де кліща видалять, оброблять місце укусу та нададуть рекомендації щодо здійснення подальшого медичного нагляду.

Якщо ж звернутися до лікаря немає можливості, видалення кліща проводять самостійно: розхитуючи кліща з боку в бік пальцями, пінцетом або петлею з нитками, яка закріплюється між хоботком кліща та шкірою людини. Після видалення кліща місце присмоктування змастити розчином йоду або спирту.