Обласна рада планує створити Спостережні ради комунальних некомерційних підприємств системи охорони здоров’я

Реформа медицины

Про це повідомив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

За його словами, для розгляду на найближчому пленарному засіданні виконавчий апарат обласної ради підготував проєкт рішення, яким унормовується створення Спостережних рад комунальних некомерційних підприємств, закладів системи охорони здоров’я, що перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області. Для цього буде затверджено відповідне Положення про Спостережну раду та Порядок утворення й роботи комісії з обрання кандидатів до Спостережних рад підприємств системи охорони здоров’я.

«Державні та комунальні медичні заклади вторинного і третинного рівня, що уклали договір з Національною службою здоров’я України, поступово мають увійти в русло діяльності Програми державних гарантій медичного обслуговування населення, – говорить Сергій Чернов. – Постає питання можливості цим закладам охорони здоров’я самостійно визначити вартість медичної допомоги, яка буде надаватися поза Програмою медичних гарантій. Це, а також потреба чіткого дотримання прав пацієнтів зумовлює необхідність створення спостережного органу за рішеннями власника закладу охорони здоров’я (уповноваженого ним органу) із залученням представників громадськості».

Як наголосив очільник обласної ради, Спостережні ради при закладах охорони здоров’я розглядатимуть, зокрема, питання щодо забезпечення безпеки пацієнтів, якості послуг, додержання вимог законодавства при здійсненні медичного обслуговування населення закладом охорони здоров’я, фінансово-господарської діяльності закладу охорони здоров’я. До складу Спостережної ради закладу охорони здоров’я, крім представників власника закладу охорони здоров’я та відповідних органів виконавчої влади й органів місцевого самоврядування, входитимуть депутати місцевих рад, представники громадськості та громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на захист прав у сфері охорони здоров’я, організацій, що здійснюють професійне самоврядування у сфері охорони здоров’я.

Джерело інофрмації: 17 серпня 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/24606-oblasna-rada-planue-stvoriti-sposterezhni-radi-komunalnikh-nekomertsijnikh-pidpriemstv-sistemi-okhoroni-zdorov-ya