Обласний центр служби крові отримає нове обладнання з коронавірусної діагностики

Заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач відвідав Обласний центр служби крові, ознайомився з його діяльністю, оглянув наявне обладнання та поспілкувався з медичним персоналом закладу.

Сьогодні Харківський обласний центр служби крові – провідний заклад в Україні, робота якого спрямована на організацію донорства, заготівлю, тестування та переробку донорської крові, виготовлення з неї якісних та безпечних компонентів і препаратів.

За словами головного лікаря установи Вадима Яворського, Центр служби крові укомплектовано новітнім медичним обладнанням європейського стандарту, завдяки якому працівники досліджують донорську кров за двома загальновизнаними методами в світі.

«Маємо повністю інтегровану систему світового рівня для ПЛР скринінгу донорської крові та її компонентів. Проводимо молекулярно-генетичне дослідження – ПЛР, яке виявляє віруси на ранніх стадіях. Всі процеси є повністю автоматизованими, що істотно знижує ризик лабораторної помилки, забезпечуючи високий рівень інфекційної безпеки трансфузій компонентів крові, – розповів Вадим Яворський. – У роботі застосовуємо сучасні інноваційні розробки, що включають використання нанотехнологій, нових методів діагностики і лікування порушень згортання крові, профілактики тромбоутворення. Це дозволяє не тільки об’єктивно проаналізувати стан функціонування життєво важливих фізіологічних систем, а й оцінити загальний стан організму, з точки зору цілісної системи».

Заступник голови обласної ради Володимир Скоробагач відзначив повноту комплектації та високу якість обладнання, яким забезпечено заклад. Пообіцяв всебічно підтримувати Центр служби крові, забезпечуючи відповідну фінансову підтримку.

«У Центр служби крові планується закупити нове обладнання – автоматичний Імуноферментний апарат (ІФА), який, окрім наявності вірусу в крові, визначає й рівень антитіл класу G (IgG) і М (IgM). Швидкість результатів – близько 100 на годину. Апарат буде придбано за рахунок субвенції по державній ковідній програмі. Його загальна вартість близько 1,5 млн грн. Аналізи робитимуть не тільки донорам, які здають кров в Центрі, а й іншим жителям Харківщини», – зазначив Володимир Скоробагач.

Зокрема, у Центрі служби крові відпрацьована злагоджена система заготівлі крові та її зберігання. Також Центр забезпечує всіма необхідними компонентами донорської крові 70 медичних установ Харківщини. Але для того, щоб ці запаси були достатніми, необхідно заготувати в день 200-250 доз донорської крові.

Як наголошують в установі, на жаль, у зв’язку з об’єктивними обставинами, пов’язаними з пандемією коронавірусу, рівень забезпеченості донорською кров’ю та її компонентами в області знизився на 30% й перебуває на критичній позначці. Зазвичай близько 90% запасів крові у Харківській області забезпечувалися завдяки добровільним донорам. Щорічно для потреб медичних установ області в компонентах і препаратах донорської крові заготовлюється до 20 тисяч літрів донорської крові. Це 35-40 тисяч донацій плазми і крові на рік.

Володимир Скоробагач наголосив, що в жодному разі не можна допустити, щоб лікувальні заклади і хворі відчували дефіцит крові та висловив готовність зробити все можливе, аби запаси донорської крові Харківщини поповнилися.

Довідково: Долучитися до почесної і такої важливої для регіону справи донорства може кожна здорова людина, якій виповнилося 18 років. При цьому вона повинна важити не менше 50 кілограмів, мати тиск не вище 170 на 100 і не нижче 90 на 60 мм рт. ст.

Одна доза донорської крові становить 450 грамів. Таку кількість крові організм здатний відновити дуже швидко. Більше того, за багаторічними спостереженнями, регулярна здача крові корисна, оскільки стимулює роботу ендокринної та імунної систем організму.

Всі донори заповнюють спеціальну анкету щодо вірусу COVID-19, проходять термометрію, приміщення Центру служби крові постійно дезінфікуються, відповідно до рекомендацій МОЗ.

Харківський обласний центр служби крові розташований за адресою – м. Харків, вул. Клочківська, 366.

Джерело інформації: 02 грудня 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25334-oblasnij-tsentr-sluzhbi-krovi-otrimae-nove-obladnannya-z-koronavirusnoji-diagnostiki