Обласному протитуберкульозному диспансеру №3 – 65 років

Юбилей противотуберкулёзный диспансер №3

В мальовничому куточку Зміївщини, в хвойному лісі неподалік міста Змієва, розташований Обласний протитуберкульозний диспансер №3.Заснований він ще на початку п’ятидесятих років, і вже не одно десятиріччя забезпечує лікування хворих на туберкульоз. Святкові заходи за нагоди 65-річного ювілею відбулися 2 листопаду 2018 року.

Історія Зміївського протитуберкульозного диспансеру бере свій початок з 01 жовтня 1953 року, коли в архівних документах було виявлено запис про наявність протитуберкульозного диспансерного відділення на 10 ліжок при Зміївській ЦРЛ. Пізніше, за станом на 01.01.1955 року відділення було реорганізовано в протитуберкульозний диспансер зі стаціонаром на 10 ліжок. Першими керівниками Зміївського районного тубдиспансеру були лікарі-фтизіатри Натанзон Олександр Борисович, а пізніше — Шемет Іван Юхимович, які очолювали всю протитуберкульозну роботу в районі. Сьогодні директором комунального некомерційного підприємства Харківської обласної ради «Обласний протитуберкульозний диспансер №3» є Олена Олексіївна Гринішина.

Доброю пам’яттю на святкуванні вшанували всіх працівників, доля яких була тісно пов’язана із Зміївським протитуберкульозним диспансером, які внесли свій неоціненний вклад в його становлення та розвиток.

Сьогодні це один з найкращих лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я в Харківській області, який надає спеціалізовану фтизіатричну допомогу населенню.

В структурі диспансеру маються два стаціонарних відділення на 100 ліжок, амбулаторно-поліклінічне відділення на 105 відвідувань в зміну, рентгенологічне відділення, клініко-діагностична лабораторія з бак посівним пунктом, оснащена сучасним обладнання, дитячий кабінет, суперсучасний кабінет для збору мокроти у хворих, фізіотерапевтичний кабінет та кабінет функціональної діагностики.

Пацієнти забезпечені безкоштовним лікуванням, якісним, повноцінним триразовим харчуванням, білизною, мають можливість прогулюватися в екологічно чистій зоні.

В закладі розроблені та суворо дотримуються заходи з інфекційного контролю. Для підвищення санітарної культури серед пацієнтів регулярно проводиться просвітницька робота. Небайдуже ставлення та чуйне відношення – основні риси медичного персоналу, який виконує свій лікарський та людський обов’язок.

Надання пацієнтам швидкої та ефективної допомоги на самому вищому рівні при максимально комфортних умовах на етапі діагностики, лікування та реабілітації – основні завдання колективу.

Усі працівники варті слов щирої вдячності за кропітку працю, золоті руки і високий професіоналізм. Бо щодня і щогодини ви охороняєте найцінніше, що є у людей — їх життя і здоров’я.