Нове обладнання від фонду Ріната Ахметова та ФК «Шахтар» передали обласній інфекційній лікарні та двом закладам міста Харкова – 13-й та 17-й лікарням.
Обласна інфекційна лікарня отримала два нові ШВЛи, міські заклади – по одному. Загалом за цей рік благодійники передали в користування медичним установам Харківської області вже 10 апаратів ШВЛ.
Голова ХОДА Олексій Кучер відзначив, що сьогодні Харківщина потребує такої допомоги, адже останнім часом у нашому регіоні діагностують велику кількість хворих на COVID-19.
«Зараз кожен такий апарат — на ціну золота й рятує життя людей. Для нас це дійсно важливо, і ми будемо просити й надалі про таку допомогу, якщо у благодійників є така можливість. При цьому ми виділяємо кошти на закупівлю обладнання і з обласного бюджету. Зараз зарезервували 20 ШВЛів. Крім того, плануємо придбати 1000 кисневих концентраторів», — повідомив керівник області.
Він відзначив, що таке поповнення обладнанням дозволить значно збільшити кількість реанімаційних ліжок.
«Саме Харківська область лобіювала питання, щоб створення кисневих точок проходило в швидкому режимі без довготривалих тендерних процедур, і зараз відповідні зміни в законодавство прийняті», — сказав Олексій Кучер.
Він також звернувся до громадян з проханням дотримуватися карантинного режиму: пам’ятати про соціальну дистанцію, не нехтувати масками в громадських місцях та користуватися дезінфекційними засобами.
Головна лікарка міської клінічної лікарні № 13 Алла Бобейко зазначила, що сучасні ШВЛ-апарати високого класу дозволять рятувати життя важких хворих, які надходять сюди з коронавірусною хворобою.
«На сьогодні медики не залишені сам на сам з епідемією. Кожен день є надходження коштів та засобів захисту, поповнюються медикаменти. Але високотехнологічне обладнання — це великі суми. Тому отримання лікарнею апарату такого високого класу — це реальні врятовані життя», — сказала Алла Бобейко.
У міській клінічній багатопрофільній лікарні № 17, за даними головного лікаря Дмитра Черепова, зараз є близько 30 апаратів ШВЛ, що працюють. У роботі зараз 18, інші — у резерві.
«Цей апарат піде у відділення з хворими на COVID-19. Якщо у травні тут було розгорнуто 60 ліжок, то сьогодні — 120 ліжок, і вже 123 пацієнти, ми доставили ще три ліжка додатково», — зазначив головний лікар. За інформацією директора Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради Юрія Сороколата, зараз у місті готують для прийому хворих на COVID-19 медичні заклади другої хвилі — це 25-а та 18-а лікарні.
Джерело інформації: 10 вересня 2020, https://kharkivoda.gov.ua/news/105009