Пам”ятка щодо профілактичних щеплень

vakcinaciya 2

Щодо порядку організації профілактичних щеплень та реєстрації  вакцин проти інфекцій, керованих засобами імунопрофілактики. 

Основними законодавчими документами, які регламентують проведення щеплень в Україні, є Закони України «Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення» та «Про захист населення від інфекційних хвороб». У законі визначено, що профілактичні щеплення проти інфекційних хвороб, включених до календаря щеплень, та профілактичні щеплення за епідемічними показаннями проводяться для громадян безоплатно за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. Поставки медичних імунобіологічних препаратів для проведення профілактичних щеплень, у тому числі для профілактики сказу, здійснюються  за рахунок коштів Державного бюджету України.

Наказом МОЗ України від 03.02.2006 № 48 «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» затверджено «Календар профілактичних щеплень», в якому визначені вікові групи, що підлягають щепленням, терміни проведення тих чи інших щеплень; «Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень» та «Перелік медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень».

Згідно наказу МОЗ України від 21.02.2008  № 90 «Про затвердження Змін до Порядку проведення державної реєстрації (перереєстрації) медичних імунобіологічних препаратів в Україні» всі вакцини, які вперше реєструються в Україні, обов’язково проходять клініко-епідеміологічні випробування.

В ході клініко-епідеміологічних випробувань, відповідно до міжнародних стандартів, вивчаються ефективність та безпечність вакцин при застосуванні в країні.

Лише після проведення клінічних випробувань та отримання позитивних результатів, які не суперечать законодавчій базі нашої країни, вакцина може бути зареєстрована та запропонована до використання.

Таким чином, констатуємо: всі профілактичні щеплення, які включені до Календаря профілактичних щеплень, для громадян України є безкоштовними.

Вакцини закуповуються за кошти державного бюджету, мають відповідні сертифікати якості та державну реєстрацію в Україні.