Перемога в номінації Open Data Government Awards

На Open Data Forum НСЗУ визнано переможцем в номінації Open Data Government Awards за найвищі стандарти публікації відкритих даних центральними органами виконавчої влади.

Щорічна церемонія нагородження лідерів з розвитку відкритих даних в Україні відбулась сьогодні на Open Data Forum Online.  Це — щорічна всеукраїнська подія, яка  присвячена розвитку і застосуванню відкритих даних в Україні.Форум-2020 пройшов в Україні вже вчетверте. НСЗУ номінують до участі в Open Data Forum вдруге. У минулому році Національна служба здоров’я увійшла до трійки фіналістів, а цього року отримала перемогу.

Завдяки цифровій трансформації усі процеси системи охорони здоров’я є відкритими та прозорими. На сьогодні в електронній системі — понад 30,5 млн електронних декларацій пацієнтів, 58 млн електронних записів, створених лікарями, більше 20 млн електронних рецептів, виписаних за весь час дії оновленої програми “Доступні ліки”, понад 68 млрд грн оплат нашим партнерам-надавачам медичних послуг, починаючи з середини 2018 року. Всі ці та багато інших даних можна побачити 
на сайті НСЗУ на 19 дашбордах та на порталі відкритих даних. 

В.о. Начальника відділу аналізу даних Василь Півень:
“Перспективи розвитку ЕСОЗ та очікувані обсяги медичних даних відкривають велике поле для досліджень в масштабі цілої країни. З деталізацією не тільки до рівня регіону, а й до рівня окремої лікарні, лікаря, пацієнта. Ці дослідження може проводити не тільки НСЗУ, оскільки вихідні дані, окрім персональних, були і залишатимуться публічними. Аналіз даних, їх візуалізація та розміщення на публічних ресурсах створює нові можливості для всіх учасників системи. Наприклад, пацієнти можуть усвідомлено обирати надавача медичних послуг. Лікарі та управлінці — порівнювати власну ефективність з іншими надавачами та будувати стратегію управління якістю. Місцева влада може приймати обґрунтовані рішення для того, щоб покращити надання медичних послуг та формувати спроможну мережу закладів охорони здоров’я на на відповідній території”.

Джерело інформації: 18 09 2020, https://nszu.gov.ua/novini/peremoga-v-nominaciyi-open-data-government-awards-312