Питання Урядової програми “Доступні ліки”

Прес-реліз

Зранку 6 квітня у Харкові за ініціативою ГО “Платформа Здоров’я” у прес-центрі “Накипіло” відбулася сумісна прес-конференція Платформи Здоров’я, Управління охорони здоров’я Харьківскої обласної державної адміністрації, Департаменту охорони здоров’я Харківської міської ради та КЗОЗ “Харківський міський центр здоров’я”.

На прес-конференції, що присвячена Всеукраїнському дню здоров’я, було піднято питання Урядової програми “Доступні ліки”, її успіхів та потенційного розвитку у регіоні, а також проблем, що виникли під час реалізації програми та шляхів їх вирішення. Окремо у журналістів виникло питання щодо доступності інсуліну. Бондарчук Геннадій Вадимович – заступник начальника Управління охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації – запевняє, що у цьому році місто та область повністю забезпечені необхідними ліками.

Другою важливою темою, що обговорювалась, став стан реалізації Президентської програми розвитку медицини у селах та інших невеликих населенних пунктах. Наразі плани будування повноцінних амбулаторій з великою зоною охоплення та власним житлом для працюючих в них лікарів вже проходять узгодження у виконавчіх органах області.

Окрім цього, спікери прес-конференції відповіли на питання ЗМІ щодо початку кампанії “Лікар для кожної сім’ї” по вибору та підписанню населенням декларацій з лікарями закладів первинної медичної допомоги  та спростували міфи та чутки, що стосувалися останніх змін у охороні здоров’я в країні та регіоні – наприклад, що певні медичні послуги стають платними чи про закриття закладів охорони здоров’я.

ГО “Платформа Здоров’я”, розуміючи важливість комунікації та інформаційної кампанії серед населення, висловлює подяку державним та міським органам, завдяки яким ця подія стала можливою, та сподівається на подальшу продуктивну співпрацю зокрема з КЗОЗ “Харківський обласний  центр здоров’я” який відповідає за коммунікацію з громадскістю.