ПІВНІЧНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ НСЗУ РОЗПОЧАВ РОБОТУ У ХАРКОВІ

Северный межрегиональный департамент НСЗУ

ПІВНІЧНИЙ МІЖРЕГІОНАЛЬНИЙ ДЕПАРТАМЕНТ НСЗУ РОЗПОЧАВ РОБОТУ У ХАРКОВІ

 

16 10 2019, https://nszu.gov.ua/novini/pivnichnij-mizhregionalnij-departament-nszu-rozpochav-robotu-105

Національна служба здоров’я України відкрила роботу Північного міжрегіонального департаменту. Наразі очолюватиме підрозділ заступник директора департаменту Вікторія Мілютіна. Офіс департаменту знаходиться в Харкові.Департамент опікуватиметься роботою аптечних та медичних закладів, які вже уклали та будуть укладати договори з НСЗУ в Полтавській, Сумській, Харківській та Чернігівській  областях.

Голова НСЗУ Олег Петренко разом з командою представили заступника керівника Північного міжрегіонального департаменту заступнику голови Харківської обласної державної адміністрації Михайлу Черняку, раднику заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Олександру Галацану, заступнику начальника управління охорони здоров’я Сумської ОДА Надії Лисенко

Під час зустрічі відбувся діалог стосовно стратегії подальшої трансформації на рівні медичної допомоги, автономізації закладів в чотирьох областях. Сторони обговорили важливу умову змін — підтримку реформи місцевими органами влади заради здоров’я пацієнтів.

Вікторія Мілютіна, заступник директора Північного департаменту НСЗУ:

«У регіоні планую налагодити обмін досвідом. Ми зможемо ділитися найкращими практиками. На Полтавщині успішно реалізується пілотний проект з трансформації стаціонарної медичної допомоги, завдяки якому відпрацьовано нові для України механізми оплати послуг у 56 закладах спеціалізованої допомоги.

Харківська область друга серед усіх областей України за розміром виплат від НСЗУ закладам ПМД. За 9 місяців 2019 року законтрактовані медзаклади Харківщини отримали понад 867 млн грн за обслуговування майже 2 млн пацієнтів. Також Харківська область займає третє місце по виплатам за програмою реімбурсації вартості лікарських засобів — понад 34 млн грн.

Сумська область — четверта в країні за відсотком пацієнтів, що подали декларацію про обслуговування на первинній ланці — 79,4% від приписного  населення. До речі, саме Сумська область — лідер по виплатам за програмою реімбурсації вартості лікарських засобів серед аптек-ФОПів — 3,4 млн грн.

З 2020 року нові правила чекають і пацієнтів, і медзаклади. Наш департамент сприятиме аби всі заклади Північного регіону автономізувались, комп’ютеризувались, підключились до  електронної системи охорони здоров’я, мали можливість укласти договір з НСЗУ та отримувати кошти за надані пацієнтам послуги».

Джерело інформації: 16 10 2019, https://nszu.gov.ua/novini/pivnichnij-mizhregionalnij-departament-nszu-rozpochav-robotu-105