У Національній службі здоров’я 30 серпня відбулося друге засідання Робочої групи медичних експертів з питань розробки Програми медичних гарантій-2022 за напрямом “Реабілітація”.
У ході засідання експерти фіналізували зауваження та пропозиції, що подавалися після першого засідання. Зокрема, експерти підтримали та доповнили вимоги за пакетами “Реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням опорно-рухового апарату” та “Реабілітація дорослих та дітей від трьох років з ураженням нервової системи”.
Фахівці обговорили питання щодо обсягу надання реабілітаційних послуг у стаціонарних умовах. Дискусію викликала вимога щодо
кадрового забезпечення закладу, що надаватиме цей вид медичних послуг. Зокрема, стосовно кількості лікарів з фізичної та реабілітаційної медицини та/або лікар з лікувальної фізкультури, та/або лікар з лікувальної фізкультури і спортивної медицини, та/або лікар-фізіотерапевт – їх має бути щонайменше 2 особи з даного переліку, які працюють за основним місцем роботи в цьому закладі. Також прийнято рішення, що у закладі має бути лікарів-невропатологів та/або лікарів-неврологів дитячих — щонайменше двоє з даного переліку, які працюють за основним місцем роботи в цьому закладі або сумісництвом.
Фахівці проголосували за пропозицію щодо встановлення реабілітаційного діагнозу та складання індивідуального реабілітаційного плану на основі офіційних форм документування МКФ з використанням специфічних для конкретної нозології стандартизованих інструментів оцінювання. Також змінено пункт специфікацій щодо визначення реабілітаційного прогнозу мультидисциплінарною реабілітаційною командою за результатами реабілітаційного обстеження для планування подальшого реабілітаційного маршруту пацієнта.
Прийнято пропозицію додати до вимог до переліку обладнання функціональні ліжка — щонайменше два та пристрій для підняття пацієнта в ліжку (у разі надання допомоги стаціонарно).
Джерело інформації: 03 09 2021, https://nszu.gov.ua/novini/pmg-2022-medichni-eksperti-prijnyali-finalni-propoziciyi-za-624