Понад 290 тис. пацієнтів отримали медичну допомогу за пріоритетними послугами безоплатно за пів року дії ПМГ

Реформа медицины

Програма медичних гарантій діє рівно пів року. Понад 290 тисяч пацієнтів отримали медичну допомогу за пріоритетними послугами Програми медгарантій безоплатно. За лікування гострого мозкового інсульту та інфаркту міокарда, допомогу при пологах та у складних неонатальних випадках, а також інструментальні обстеження для ранньої діагностики онкологічних захворювань Національна служба здоров’я виплатила медзакладам 2,7 млрд грн.На сьогодні НСЗУ законтрактувала 3095 надавачів медичних послуг населенню. З них: 1682 медзаклади «первинки», з яких 206 приватних та 374 лікарі-ФОП, 25 центрів екстреної допомоги, 1667 медзакладів, які надають спеціалізовану допомогу, серед них 58 приватних. 

Національна служба здоров’я виплатила цим закладам за надання послуг пацієнтам за Програмою медичних гарантій у січні-вересні 50,7 млрд грн. 

З них:
— 13,3 млрд грн. виплачено закладам «первинки» за січень-вересень
— 28,8 млрд грн. — закладам, що надають спеціалізовану допомогу, за квітень-вересень
— 3,7 млрд грн. — закладам екстреної медичної допомоги за квітень-вересень.

Окремо 4,9 млрд грн. НСЗУ виплатила медичним закладам, що надають допомогу пацієнтам, хворим на COVID-19, або з підозрою на нього. А це 25 центрів екстреної медичної допомоги, 335 закладів, які надають стаціонарну допомогу, 935 закладів, в яких працюють мобільні бригади, а також 152 заклади, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, повністю отримали виплати за квітень.

На сьогодні 30 млн 640 тисяч українців уклали декларації з лікарями «первинки» та отримують медичну допомогу від свого лікаря, а держава оплачує за послуги саме тому медзакладу, в якому працює обраний пацієнтом лікар.За пів року чисельність українців, які підписали декларації з лікарями, зросла на 1,5 млн.

Крім того, на понад 800 збільшилась кількість лікарів, які надають пацієнтам первинну допомогу, а також кількість надавачів первинної допомоги, які уклали договір з НСЗУ. На сьогодні закладів ПМД на 216 більше, ніж було на кінець минулого року. Причому 75% з цих нових закладів є приватними або лікарями-ФОП. Що підтверджує – приватним закладам первинки вигідно укладати договори з НСЗУ на надання медичних послуг населенню. А у пацієнтів за рахунок цього з’являється більше можливостей обрати кращого лікаря і кращий заклад для отримання допомоги.

До Програми медгарантій також входить програма реімбурсації “Доступні ліки”, за якою пацієнти можуть отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою. На сьогодні пацієнти можуть отримати 264 таких лікарських засоби, 85 з них є повністю безоплатними. Отримати ліки пацієнти можуть в понад 8,5 тисяч аптек по всій країні. Програмою “Доступні ліки” користуються 2,4 млн пацієнтів. НСЗУ виплатила за відпущені аптеками ліки пацієнтам з початку року 676 млн грн.

Джерело інформації: 02 10 2020, https://nszu.gov.ua/novini/ponad-290-tis-paciyentiv-otrimali-medichnu-dopomogu-za-prior-326