Що майже втричі більше ніж за попередні два роки. Про це повідомив голова Харківської обласної ради Сергія Чернов під час пленарного засідання XVІІІ сесії обласної ради VII скликання.
Так, у ході засідання, депутати затвердили комплексну обласну програму «Здоров’я Слобожанщини» на 2019-2020 роки.
Завдання Програми у 2019 році спрямовані, зокрема, на: підвищення доступності медичної допомоги; забезпечення інсулінами та іншими високовартісними лікарськими засобами окремих категорій населення області, у тому числі, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання; зниження рівнів дитячої та материнської смертності і забезпечення виходжування новонароджених із малою вагою тіла та іншими патологічними станами на базі обласних закладів охорони здоров’я, зокрема, перинатальних центрів, із впровадженням сучасних технологій перинатальної допомоги; поліпшення умов перебування та лікування хворих на туберкульоз; оновлення медичного обладнання, впровадження нових технологій діагностики і лікування хворих та удосконалення матеріально-технічної бази у спеціалізованих закладах охорони здоров’я та закладах обласного значення.
Також, на рівні централізованих заходів у 2019 році збережено проведення оперативних втручань з приводу катаракти пільговим категоріям населення районів на базі Обласної клінічної лікарні; забезпечення пільговим безоплатним зубопротезуванням інвалідів війни, ветеранів війни та учасників бойовий дій.
Програмою передбачається подальше часткове забезпечення слуховими апаратами інвалідів та ветеранів війни, а також дітей – жителів районів області, які потребують слухопротезування.
Продовжуватимуться й розпочаті у 2018 році заходи із забезпечення хворих, які страждають на інсулінозалежний тип цукрового діабету з ускладненнями та важким перебігом хвороби інсуліновими помпами, а також відновлені завдання з забезпечення часткової потреби у протезуванні слуху у дітей та придбання кохлеарних імплантів.
Виконання Програми буде здійснюватися у два етапи: І етап – 2019 рік; ІІ етап – 2020 рік.
Обсяги фінансування Програми становлять усього 6 014 799,3 тис. грн, у тому числі у 2019 році – 2 989 193,3тис. грн, у 2020 році – 3 025 606,0 тис. грн.
«Цього разу у Програмі на 2019-2020 роки ми виокремили питання щодо отримання пацієнтами, хворими на онкологію, лікарських засобів. Вбачаючи те, що кількість звернень за матеріальною допомогою на лікування онкологічних захворювань зростає, а також те, що раніше було передбачено лише відшкодування витрат на лікування з обласного бюджету, прийнято рішення спростити надання медичної допомоги хворим на онкозахвонювання. Таким чином, при підтвердженні у пацієнта діагнозу, напряму з обласного бюджету будуть виділятися кошти на придбання необхідних йому медикаментів, які він отримуватиме за потребою», — каже начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Богдан Федак.
Так, на забезпечення лікарськими засобами хворих, які страждають на онкологічну патологію, для проведення хіміотерапії за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів Харківської області, в межах їх реальних можливостей, а також інших джерел, не заборонених законодавством Програмою передбачено 260 млн грн на 2019 рік та 260 млн грн на 2020 рік.
Серед іншого, кошти у 2019 році по галузі охорони здоров’я виділятимуться на:
- забезпечення медичних працівників новозбудованих, а у подальшому працюючих амбулаторій загальної практики – сімейної медицини службовим автотранспортом у розмірі 12 млн грн;
- зміцнення матеріально-технічної бази підрозділів первинної медико-санітарної допомоги шляхом централізованої закупівлі медичного обладнання та виробів медичного призначення у сумі 20 млн грн;
- зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я вторинного рівня, на базі яких передбачається створення лікарень інтенсивного лікування – 200 млн грн;
- оснащення медичним та іншим (у тому числі спеціалізованим автотранспортом) обладнанням комунальних закладах охорони здоров’я, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області – 150 млн грн;
- забезпечення закладів охорони здоров’я (комунальних некомерційних підприємств), що знаходяться у спільній власності територіальних громад області, додатковими видатками для харчування хворих – 40 млн грн; лікарськими засобами — 20 млн грн;
- забезпечення єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи необхідним обладнанням та програмним забезпеченням медичних закладів – 1 млн грн.
- Джерело інформації: 06 12 20’18, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/20717-ponad-6-mlrd-grn-vidilyat-na-medichnu-galuz-v-oblasti-protyagom-2019-2020-rokiv