Понад 6 млрд грн виділять на медичну галузь в області протягом 2019-2020 років

Медицина

Що майже втричі більше ніж за попередні два роки. Про це повідомив голова Харківської обласної ради Сергія Чернов під час пленарного засідання XVІІІ сесії обласної ради VII скликання.

Так, у ході засідання, депутати затвердили комплексну обласну програму «Здоров’я Слобожанщини» на 2019-2020 роки.

Завдання Програми у 2019 році спрямовані, зокрема, на: підвищення доступності медичної допомоги; забезпечення інсулінами та іншими високовартісними лікарськими засобами окремих категорій населення області, у тому числі, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання; зниження рівнів дитячої та материнської смертності і забезпечення виходжування новонароджених із малою вагою тіла та іншими патологічними станами на базі обласних закладів охорони здоров’я, зокрема, перинатальних центрів, із впровадженням сучасних технологій перинатальної допомоги; поліпшення умов перебування та лікування хворих на туберкульоз; оновлення медичного обладнання, впровадження нових технологій діагностики і лікування хворих та удосконалення матеріально-технічної бази у спеціалізованих закладах охорони здоров’я та закладах обласного значення.

Також, на рівні централізованих заходів у 2019 році збережено проведення оперативних втручань з приводу катаракти пільговим категоріям населення районів на базі Обласної клінічної лікарні; забезпечення пільговим безоплатним зубопротезуванням інвалідів війни, ветеранів війни та учасників бойовий дій.

Програмою передбачається подальше часткове забезпечення слуховими апаратами інвалідів та ветеранів війни, а також дітей – жителів районів області, які потребують слухопротезування.

Продовжуватимуться  й розпочаті у 2018 році заходи із забезпечення хворих, які страждають на інсулінозалежний тип цукрового діабету з ускладненнями та важким перебігом хвороби інсуліновими помпами, а також відновлені завдання з забезпечення часткової потреби у протезуванні слуху у дітей та  придбання кохлеарних імплантів.

Виконання Програми буде здійснюватися у два етапи: І етап – 2019 рік; ІІ етап – 2020 рік.

Обсяги фінансування Програми становлять усього 6 014 799,3 тис. грн, у тому числі у 2019 році – 2 989 193,3тис. грн, у 2020 році – 3 025 606,0 тис. грн.

«Цього разу у Програмі на 2019-2020 роки ми виокремили питання щодо отримання пацієнтами, хворими на онкологію, лікарських засобів. Вбачаючи те, що кількість звернень за матеріальною допомогою на лікування онкологічних захворювань зростає, а також те, що раніше було передбачено лише відшкодування витрат на лікування з обласного бюджету, прийнято рішення спростити надання медичної допомоги хворим на онкозахвонювання. Таким чином, при підтвердженні у пацієнта діагнозу, напряму з обласного бюджету будуть виділятися кошти на придбання необхідних йому медикаментів, які він отримуватиме за потребою», — каже начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації  Богдан Федак.

Так, на забезпечення лікарськими засобами хворих, які страждають на онкологічну патологію, для проведення хіміотерапії за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів Харківської області, в межах їх реальних можливостей, а також інших джерел, не заборонених законодавством Програмою передбачено  260 млн грн на 2019 рік та 260 млн грн на 2020 рік.

Серед іншого, кошти у 2019 році по галузі охорони здоров’я виділятимуться на:

  • забезпечення медичних працівників новозбудованих, а у подальшому працюючих амбулаторій загальної практики – сімейної медицини службовим автотранспортом у розмірі 12 млн грн;
  • зміцнення матеріально-технічної бази підрозділів первинної медико-санітарної допомоги шляхом централізованої закупівлі медичного обладнання та виробів медичного призначення у сумі 20 млн грн;
  • зміцнення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я вторинного рівня, на базі яких передбачається створення лікарень інтенсивного лікування – 200 млн грн;
  • оснащення медичним та іншим (у тому числі спеціалізованим автотранспортом) обладнанням комунальних закладах охорони здоров’я, що знаходяться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області – 150 млн грн;
  • забезпечення закладів охорони здоров’я (комунальних некомерційних підприємств), що знаходяться у спільній власності територіальних громад області, додатковими видатками для харчування хворих – 40 млн грн; лікарськими засобами — 20 млн грн;
  • забезпечення єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи необхідним обладнанням та програмним забезпеченням медичних закладів – 1 млн грн.
  • Джерело інформації: 06 12 20’18, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/20717-ponad-6-mlrd-grn-vidilyat-na-medichnu-galuz-v-oblasti-protyagom-2019-2020-rokiv