Правила, яких необхідно дотримуватися, щоб уникнути отруєння грибами

ПРЕС–РЕЛІЗ

З урахуванням того, що вже навесні, тим більше вологою, з великою кількістю опадів, можливий активний збір диких лісових грибів, нагадаємо елементарні правила їх збору, зберігання і приготування

Пам’ятка для населення

1. Найкраще відмовтеся від споживання дикорослих грибів, як від продукту взагалі, споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх в магазинах.

2. Не купуйте гриби на стихійних ринках чи у продавців на автошляхах. Безпечніше купувати гриби на стаціонарних ринках, де вони проходять відповідний контроль.

3. При зборі грибів обов’язково врахуйте наступне:

— ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте; особливо пластинчастих грибів;

— Не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на забруднених територіях.

4. Під час посухи, грибів краще не брати взагалі. У спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба: він втрачає воду, накопичує токсини.

5. Уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі.

6. Не вживайте сирих грибів.

7. Відібрані гриби спочатку промийте та відваріть декілька разів у підсоленій воді (не менше трьох разів) протягом 30 хвилин.

8. Готові страви з грибів зберігайте в холоді в емальованому посуді, але не більше доби.

9. Гриби — не дитяча їжа, тому не давайте грибних страв малолітнім дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують.

10. Ніколи не застосовуйте «домашніх» методів визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок — вони помилкові. Срібло темніє від взаємодії з амінокислотами, які є й у їстівних і отруйних грибах, а колір цибулі змінюється під впливом ферменту тирозинази, який також міститься в грибах.

ПАМ’ЯТАЙТЕ !!!!! Якщо після вживання грибів, відчуваєте себе погано, помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі):

— негайно викликайте «103». До приїзду медиків промийте шлунок 1-2 л розчину марганцівки або сольового розчину, можна зробити очисну клізму. Пийте багато рідини;

— навіть при полегшенні стану обов’язково зверніться до найближчої лікувальної установи;

— недоїдені гриби не викидайте. Їх аналіз допоможе лікарям швидше визначити вид отрути, яка потрапила в організм.