Про медико-психологічну реабілітацію учасників антитерористичної операції та членів їх родин на базі клінічного санаторію «Курорт «Березівські мінеральні води»

На виконання Указу Президента України від 18 березня 2015 р. № 150/2015 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції», розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р. № 475-р «Про схвалення Концепції Державної цільової програми з фізичної, медичної, психологічної реабілітації і соціальної та професійної реадаптації учасників антитерористичної операції на період до 2022 року», згідно Комплексної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2017 — 2018 роки, затвердженої Рішенням Харківської обласної Ради від 08 грудня 2016 року № 308-VІI (VIII сесії VІI скликання) та за результатами виїзних міжвідомчих нарад з учасниками антитерористичної операції за підтримки Харківської обласної державної адміністрації в Харківській області запроваджено проведення медико-психологічної реабілітації учасників бойових дій, які брали участь в антитерористичній операції, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримання збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях (далі учасники бойових дій) і членів їх сімей на базі клінічного санаторію «Курорт «Березівські мінеральні води»
(с. Березівське, Дергачівський район, Харківська область).
Заходи медико-психологічної реабілітації учасників бойових дій і членів їх сімей розпочато з 04 листопада 2017 року і тривають по теперішній час.
За цей час участь у медико-психологічній реабілітації на базі санаторію взяли 1077 учасників бойових дій та членів їх сімей, мешканців Харківської області.
З метою надання консультативної медичної допомоги залучені лікарі не лише санаторію, а й з обласних закладів охорони здоров’я та науковці.
За результатами проведених оглядів лікарями надаються відповідні консультативні висновки та рекомендації щодо тактики подальшого лікування.
Окрім цього, учасники бойових дій та члени їх родин за їх згодою отримують кваліфіковану психологічну допомогу.
У психологічній реабілітації беруть участь фахівці Харківської медичної академії післядипломної освіти, а також психологи, які працюють на базі санаторію та мають досвід проведення такої реабілітації (для осіб, які брали участь у воєнних діях, для осіб після надзвичайних ситуацій або значних психологічних потрясінь). Дітям, у разі необхідності, допомога психолога надається тільки за згоди батьків.
Окрім медико-психологічної реабілітації, учасники бойових дій та члени їх родин мають можливість скуштувати мінеральну воду «Березівська» та отримують збалансоване харчування.
На початку програми від кожного району участь у заходах брали голови райдержадміністрацій чи їх заступники, голови районних рад, керівники чи заступники начальників районних управлінь захисту населення, голови районних спілок ветеранів бойових дій, головні лікарі центральних районних лікарень та центрів первинної медико-санітарної допомоги.
На сьогодні заїзди учасників бойових дій та членів їх родин до клінічного санаторію проводяться на 2 доби.
Додатково слід зазначити, що Клінічний санаторій «Курорт «Березівські мінеральні води» базується на технологіях впливу на організм природних і штучних факторів, а його «родзинкою» є мінеральна вода «Березівська», яка позитивно впливає на функціональний стан шлунково-кишкового тракту, вуглеводний обмін, стан крові та кровотворного апарату, має протизапальну та протиалергійну дію.
Створені умови для комфортного проживання, харчування, використання лікувальної бази санаторію та басейну.
Лікувально-діагностична база клінічного санаторію «Курорт «Березівські мінеральні води» для медико-психологічної реабілітації учасників бойових дій та членів їх сімей (порушення адаптації, розлади, пов’язані зі споживанням їжі, неорганічні розлади сну, соматоформні розлади, неврастенія) включає проведення: функціональної діагностики, фізіотерапевтичних процедур, бальнеогідротерапії, масажу, аеротерапії (природні інгаляції фітонцидами хвойних і листяних рослин), теплолікування, застосування нетрадиційних методів лікування та інше.

Головна мета організації такого роду заходу – дати можливість учасникові бойових дій разом із родиною (дружиною, дітьми) відпочити, провести вихідні дні у колі сім’ї, за межами місця постійного проживання, отримати медико-психологічну реабілітацію й оздоровитися.