Про нову комплексну обласну програму «Здоров’я Слобожанщини» на 2023 – 2025 роки

Медицина

З січня цього року в Харківській області почала діяти нова комплексна обласна програма «Здоров’я Слобожанщини» на 2023 – 2025 роки. Її було затверджено на грудневій сесії Харківської обласної ради. Із зазначених напрямів діяльності та заходів цієї великої Програми на 2023-2025 роки відзначимо удосконалення впровадження телемедичних послуг на первинному рівні медичної допомоги відповідно до чинного законодавства, з створенням на базі КНП ХОР «Обласна клінічна лікарня» телемедичного центру.

Планується подальше приведення матеріально-технічних, кадрових та організаційних можливостей комунальних закладів охорони здоров’я (некомерційних підприємств), що надають первинну медичну допомогу, у відповідність із визначеними на державному рівні вимогами щодо укладення та подальшого виконання щорічних договорів з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за напрямом «Первинна медична допомога».

Звернено увагу на покращення кадрового забезпечення лікувальних закладів первинної ланки, з впровадженням місцевих стимулів для медичних та фармацевтичних працівників закладів, що розташовані у сільській місцевості, підвищення кваліфікації медичних працівників, зокрема шляхом проведення науково-практичних заходів у рамках безперервного професійного розвитку медичних кадрів за участю спеціалістів , науковців, у тому числі іноземних; створення умов для можливості подальшого переведення лікарів загальної практики – сімейних лікарів на засаді підприємницької діяльності.

А також йдеться про зміцнення матеріально-технічної бази закладів (некомерційних підприємств) спеціалізованої медичної допомоги територіальних громад Харківської області, комунальних закладів охорони здоров’я (некомерційних підприємств), що знаходяться в спільній власності територіальних громад сіл, сіл, міст Харківської області та фінансуються за рахунок обласного бюджету.

З повним текстом Програми «Здоров’я Слобожанщини» на 2023 – 2025 роки можна ознайомитись за посиланням: https://ts.lica.com.ua/77/1/382213/23969

Джерело інформації: за даними матеріалів Харківської обласної ради