Про реалізацію навчального проекту: доказова медицина в реформі сімейної медицини

Доказательная медицина

Національна медична академія післядипломної освіти ім П.Л. Шупика та ГО «Асоціація серцево-судинної допомоги сімейної медицини 13 грудня 2019 року провела заняття з харківськими лікарями. Заняття у рамках засідання Клубу сімейного лікаря проходили як захід навчального проекту  «Доказова медицина в реформі сімейної медицини України 2018\2019» для підвищення післядипломної освіти сімейних лікарів загальної практики. Керівник проекту – заслужений лікар України, завідувач кафедри кардіології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, д.мед.н., професор, президент ГО «Асоціація серцево-судинної допомоги сімейної медицини», член Ротарі клубу Київ центр Долженко Марина Миколаївна.

У ході занять Марина Миколаївна провела майстер-клас щодо нетипових інфарктів міокарда, коморбідних станів у хворих з ішемічною хворобою серця та особливо зосередила увагу на профілактиці серцево-судинних хвороб. Майстер-клас Юдиної Л.В. було зосереджено на правильному лікуванні лікарем негоспітальної пневмонії у домашніх умовах. А Барська Л.Я. розповіла про вакцинацію в Україні, її практичне впровадження. Особливу увагу вона приділила вакцинації дітей проти грипу.

Впровадження міжнародних рекомендацій та протоколів в роботу закладів охорони здоров’я є невідкладним завданням для реформування медицини. Тому НМАПО ім. ПЛ Шупика та ГО «Асоціація серцево-судинної допомоги сімейної медицини» створили проект по проведенню безперервного навчання для підвищення кваліфікації лікарів первинної ланки сімейної медицини. З цією метою створено інформаційний портал www.WebMedFamily.org (у стадії реорганізації) та facebook WebMedFamily.org де лікарі можуть приймати участь у вебінарах та отримувати знання з сучасних міжнародних рекомендацій щодо нового у медицині.

Запровадження нових міжнародних протоколів Європейського товариства серцево-судинної допомоги сімейної медицини та WONCA (World family doctors Caring for people) підвищує рівень кваліфікації сімейних лікарів та переводить лікування на новий рівень. Проведення науково-практичних конференцій з майстер-класів по розбору клінічних випадків із практики із застосуванням міжнародних протоколів методом WorkShop  є новітнім способом навчання, який наближений до реальних умов практичного лікаря. Засвоєння матеріалу контролюється за допомогою тестів, на які лікарі мають відповісти для отримання сертифікату.

Взагалі науково-практичні конференції  та майстер-класи проводяться за участю відомих спеціалістів та професорів України та Європи з питань сімейної медицини, терапії, кардіології:  prof. K.Kotseva (UK), prof.David Wood (UK), prof. J. Bruthans (Czech republic), prof. A.Peijak (Poland), проф. Долженко М.М., проф.Сіренко, проф.Соколов М.Ю., доц. Давидова І.В.,  проф. Колесник Т.В., проф. Міщенко Л.А., доц.Осіпова Л.С., проф.Вакалюк.

Проведення навчання для лікарів безкоштовне.