Про засоби та заходи радіаційного захисту

Першочерговими вимогами захисту від радіації є недопущення потрапляння радіонуклідів усередину організму та захист очей і шкіри від радіоактивного забруднення.
Потрапляння радіонуклідів у середину організму людини можливе через органи дихання, травлення та через шкіру.
Засоби захисту шкіри діляться на спеціально для цього призначені та підручні засоби. Спеціальні засоби захисту шкіри діляться на ізолюючі та фільтруючі. Підручні засоби захисту шкіри це те, у чому одягнені при випадковому потраплянні в зону забруднення.
До ізолюючих засобів захисту шкіри від радіації належить загальновійськовий захисний комплект. До комплекту входять: захисний плащ, захисні панчохи та захисні рукавиці, а також легкий захисний костюм, що складається із сорочки з капюшоном, брюк, які пришиті до панчіх, двопалих рукавичок і підшоломника.
До засобів індивідуального захисту органів дихання фільтруючого типу відносяться фільтруючі протигази ГП-5, ГП-7, респіратори, ватно-марлеві пов’язки.
В залежності від обстановки для захисту від радіаційного впливу можуть бути прийняті наступні заходи:
– обмеження перебування на відкритій місцевості (тимчасове укриття у будинках і сховищах);
– максимально можлива герметизація житлових та службових приміщень (щільне закриття дверей, вікон, димоходів і вентиляційних отворів) на час розсіювання радіоактивних речовин у повітрі;
– застосування лікарських препаратів, що перешкоджують накопиченню біологічно небезпечних радіонуклідів в організмі, наприклад, йодна профілактика;
– захист органів дихання підручними засобами (носові хустинки, рушники, паперові серветки);
– евакуація населення;
– регулювання та обмеження доступу в район забруднення;
– санітарна обробка осіб у випадку забруднення їх одягу та шкірних покровів радіоактивними речовинами (обмивання, видалення поверхневого шару).

Джерело інформації:

25 10 2022, https://labcenter.kh.ua/?p=27918