ПРОФІЛАКТИКА ГЕПАТИТІВ

Боротьба з гепатитами

Вірусний гепатит – інфекційне захворювання, при якому уражуються клітини печінки. Сьогодні відомо кілька різновидів гепатиту, кожен з яких спричиняється окремими вірусами, що отримали свою назву від літер латинського алфавіту – A, B, C, D, E, F, Y.

Особливо небезпечними є гепатити В і С. Вони передаються через кров, слину, сперму і навіть через піт та сльози. Заразитися можна при статевому акті, використанні нестерильних медичних інструментів, переливанні крові, гемодіалізі, при тісному контакті з хворим або носієм вірусу. Інфекцію можна занести під час проведення манікюру, татуювання або пірсингу.

Зараження може відбутися перинатальним шляхом  –  від матері до дитини під час вагітності або пологів.

Інкубаційний період при цих захворюваннях досить тривалий, він становить від одного до кількох місяців.

Гепатит В має тяжкий перебіг і може призвести до серйозних ускладнень і навіть смерті. Більшість дітей (до 90%) і майже 10% дорослих стають хронічними хворими з по життєвим носійством вірусу і загрозою розвитку цирозу та раку печінки.

Гепатит С часто не має якихось помітних симптомів. За це лікарі називають його «лагідним» або «мовчазним убивцем». При цьому гострий гепатит досить агресивний – у 60-75% випадків переходить у хронічну форму, через 15-20 років у хворих розвивається цироз печінки, а іноді рак печінки. Захворювання може супроводжуватися  ураженням нирок, легенів, суглобів, системи крові та ін.

Виявити захворювання можна за допомогою біохімічного аналізу сироватки крові та вірусологічного дослідження. При необхідності досліджують тканини печінки, отримані шляхом біопсії.

    ЩОБ НЕ ЗАРАЗИТИСЯ ВІРУСОМ ГЕПАТИТУ:

  • Уникайте контактів з кров’ю та іншими інфікуючими матеріалами.
  • Не користуйтеся спільними предметами особистої гігієни (зубними щітками, бритвами, пилочками для нігтів тощо).
  • Дотримуйтесь правил безпечних сексуальних контактів, використовуйте презервативи. 

Від гепатиту можна захиститися за допомогою щеплення. Вакцинація – це єдиний надійний і тривалий захист від цього захворювання.

                      При своєчасному виявленні гепатити В і С можна вилікувати!

 

                           ПАМ’ЯТАЙТЕ: 

      ЧИМ РАНІШЕ ПОЧНЕТЬСЯ ЛІКУВАННЯ,

    ТИМ ЛЕГШЕ БУДЕ ПЕРЕМОГТИ ХВОРОБУ!