Програма «Дебати» на UA:Харків — «Вакцинація: обов’язкова чи добровільна»

ПРЕС-АНОНС

 

На телеканалі UA:Харків  16 04 2019 року 19-20 буде транслюватися телепрограма, присвячена проблемам вакцинації.

 

Спікери: Світлана Ковальова — головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я ХОДА. 25 років працює в Департаменті охорони здоров’я при облдержадміністрації. Лікар-педіатр за освітою.

Андрій Пеньков — педіатр, кандидат медичних наук. Президент Східно-Української Академії педіатрії; член Харківської експертної групи з підтримки мед. реформи.

 

За останній тиждень, якщо порівнювати з попереднім, рівень захворюваності кором зріс у Харківській області майже на 40%. В обласному  лабораторному центрі наводять цифру: щодня кір діагностують у близько п’ятдесяти людей. Однією з причин такої ситуації медики називають відмову від вакцинації. Питома вага НЕщеплених серед захворілих складає 64 відсотки.

 

Новий календар обов’язкових щеплень МОЗ затвердив минулого року. Він передбачає обов’язкову вакцинацію від десяти небезпечних хвороб.

Тож чому батьки сьогодні відмовляються робити щеплення своїм дітям? Через які міфи та побоювання вони наражають на небезпеку власних дітей?

Від батьків лунають побоювання з приводу якості вакцин та нарікання на побічні ефекти після щеплень. Чи дійсно препарати, придбані у Бельгії та Індії суттєво відрізняються? Чим саме? Сьогодні у поліклініках вакцини з яких країн?

Як сформувати колективний імунітет?

 

«Дебати» на UA:Харків — це визначення позицій та пошук  рішення. Наші опоненти по-різному бачать проблему, наводять різні аргументи та пропонують різні виходи.