Програма медичних гарантій-2021: пропозиції за напрямом онкологія

Одна з пропозицій українських онкологів — посилення мультидисциплінарної команди для лікування онкохворого пацієнта. 

У Національній службі здоров’я України відбулося засідання Робочої групи медичних експертів за Програмою медичних гарантій у 2021 році за напрямом лікування онкологічних хвороб.

За участі лікарів-онкологів та представників пацієнтських організацій, обговорювалися питання розробки специфікацій та умов закупівлі медичних послуг у пакеті “Діагностика, радіологічне лікування та супровід пацієнтів з онкологічними захворюваннями (або підозрою на новоутворення) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах” на 2021 рік.

До нових вимог за напрямом онкологія пропонується включити:
— проведення розгорнутого клінічного аналізу крові на автоматичному гематологічному аналізаторі та цитоморфологічне дослідження  клітин крові, диференційований підрахунок лейкоцитів;
— супровідну терапію пацієнтів зі встановленим діагнозом новоутворення в амбулаторних та стаціонарних умовах відповідно до Національного переліку та Номенклатури лікарських засобів та медичних виробів;
— забезпечення спеціальними лікарськими засобами, відповідно до Національного переліку лікарських засобів Національного переліку та Номенклатури лікарських засобів та медичних виробів;
— забезпечення пацієнта компонентами крові за рахунок відділення переливання крові або на умовах договору підряду;
— зміну до складу постійно діючої мультидисциплінарної групи спеціалістів та можливість консультування пацієнтів спеціалістами інших лікарських спеціальностей.

Учасники також обговорювали питання щодо можливості проведення лабораторних досліджень онкопацієнтам, зокрема, цитологічного, отриманого під час скринінгу в інших закладах, медикаментозного лікування онкопацієнтів в амбулаторних та стаціонарних умовах.

Фахівці також наголошували на проблемі своєчасного знеболення таких пацієнтів на всіх етапах діагностики та лікування при наданні амбулаторної або стаціонарної медичної допомоги, обов’язковому анестезіологічному забезпеченні під час інвазивних діагностичних процедур та цілодобовий доступ до ненаркотичних та наркотичних знеболювальних.

На подальше обговорення найближчим часом  буде винесено питання щодо консультації, амбулаторної та стаціонарної допомоги для пацієнтів з підозрою на новоутворення, пацієнтів з підтвердженим онкологічним діагнозом та пацієнтів в клініко-лабораторній ремісії та діагностика новоутворень та передпухлинних патологій.

Довідка.  
У Програмі медичних гарантій-2021 – 35 пакетів медичних послуг, серед них два з лікування COVID-19 та 7 нових пакетів, яких не було у поточному році. Це такі пакети, як “Готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії”, “Стоматологічна допомога дорослим та дітям”, “Ведення вагітності в амбулаторних умовах, “Лікування пацієнтів методом інтракорпорального діалізу в амбулаторних умовах”, “Супровід та лікування дорослих та дітей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги”, “Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з гематологічними захворюваннями (або підозрою на відповідні захворювання) у дорослих та дітей в амбулаторних та стаціонарних умовах” та “Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами з охорони психічного здоров’я”. 

27 жовтня пройшло перше засідання Робочої медичних експертів з розробки проєктів умов закупівлі медичних послуг та їх специфікацій за напрямом медична допомога при гострому мозковому інсульті.

Більше інформації за посиланням: 29 10 2020,https://nszu.gov.ua/novini/programa-medichnih-garantij-2021-propoziciyi-za-napryamom-on-348