Програма медичних гарантій-2021: що змінено у пакеті за напрямом “Первинна медична допомога”

Реформа медицины

Темпи подання декларацій також свідчать про те, наскільки  важливим є сімейний лікар для кожного громадянина України. З 1 квітня в електронній системі охорони здоров’я додалося понад один мільйон нових декларацій.

У Національній службі здоров’я України відбулося друге засідання Робочої групи медичних експертів за Програмою медичних гарантій-2021 за напрямом “Первинна медична допомога”. Серед експертів — директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги «Садгора»» Чернівецької міськради Наталія Калмикова, голова ГО » Асоціації працівників системи охорони здоров’я України » Медичні лідери», лікар-ФОП Юлія Володіна, в.о. директора Мукачівської ЦРЛ Євген Мешко, головний лікар Шепетівського центру ПМСД (Хмельницька область)  Андрій Нечипорук,  професорка кафедри сімейної медицини НМАПО ім.Шупика, доктор медичних наук Вікторія Ткаченко та інші.

Члени Робочої групи з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг розглянули та прийняли перелік пропозицій за пакетом “Первинна медична допомога”. Зокрема, до проміжного переліку вимог включено пропозиції щодо проведення додаткових лабораторних та інструментальних досліджень (за потребою), наявність аптечки для надання невідкладної допомоги,   медичного спостереження за здоровою дитиною та надання рекомендацій батькам тощо.

Дискусію серед членів Робочої групи зумовило питання щодо вимоги до наявності необхідного медичного обладнання для надання невідкладної медичної допомоги — портативного дефібрилятор з функцією синхронізації та апарату дихального ручного (мішка Амбу), наявність яких більшість медичних експертів не підтримала.

Голова Робочої групи за напрямом “Первинна медична допомога” кандидат медичних наук Світлана Дудник: “В основі Програми медичних гарантій закладено принцип універсального охоплення медичними послугами. Ми прагнемо, щоб всі громадяни мали рівний доступ до якісної медичної допомоги. Не зазнаючи при цьому катастрофічних фінансових витрат. Держава гарантує безоплатну медичну допомогу у лікаря первинної ланки. Перелік послуг чітко визначений, і, зокрема, включає: консультації лікаря з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію дітей та дорослих, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Темпи подання декларацій також свідчать про те, наскільки  важливим є сімейний лікар для кожного українця. За період від 1 квітня в електронній системі охорони здоров’я додалося понад один мільйон нових декларацій”. 

Експертні медичні групи працюють за  підтримки Проекту USAID Україна “Підтримка реформи охорони здоров’я».

Джерело інформації: 03 12 2020, https://nszu.gov.ua/novini/programa-medichnih-garantij-2021-shcho-zmineno-u-paketi-za-n-411