Реформа вторинної ланки у 2020 році: зарплати медиків у IV-му кварталі, порівняно з попереднім, зросли на 30 %

Реформа медицины

У 2020 році у середньому розмір заробітної плати лікарів спеціалізованих медичних закладів становив 11  тис грн, медичних сестер — 9 тис грн, молодшого медперсоналу — понад 7 тис грн.

Медичні заклади, які працюють за Програмою медичних гарантій і отримують кошти за договором з НСЗУ, раз у квартал надають нам свою фінансову звітність. Завдяки цьому ми знаємо, скільки витрачають медичні заклади на оплату праці своїх працівників.  

Практично у всіх лікарнях, які законтрактовані на велику кількість пакетів, серед яких і пріоритетні послуги, є умови для того, щоб підвищити заробітну плату.  На початок 2021 року на рахунках у закладах, які отримують кошти за договором з НСЗУ, зберігалося 16 млрд грн. Це 17% від коштів, які НСЗУ виплатила закладам у 2020 році.

1350 закладів — це 54% від загальної кількості комунальних закладів, що уклали договір з НСЗУ та прозвітували про свої доходи та витрати за минулий рік, мають на своєму рахунку залишок понад 1 млн грн. За даними звітів закладів, які надають спеціалізовану медичну допомогу, у IV-му кварталі 2020 року витрати на зарплати медичних працівників зросли, порівняно з періодом ІІ-го та ІІІ-го кварталів, приблизно на 30%.

Джерело та більше інформації: 15 03 2021,https://nszu.gov.ua/novini/reforma-vtorinnoyi-lanki-u-2020-roci-zarplati-medikiv-u-iv-m-501