Ротавірусна інфекція

Киш инфек 2

Ротавірусні інфекції є найпоширенішою причиною діареї у дітей. У країнах Європи пік ротавірусної інфекції припадає на зимово-весняний період.

Інфекція передається від носія або хворого фекально-оральним шляхом: через воду, продукти харчування та побутові предмети. Ротавірус присутній у калі інфікованої людини за два дні до появи симптомів і протягом 10 днів після їх зменшення. Протягом цього часу вірус легко поширюється через контакт. Характерною ознакою у гострому періоді захворювання є поєднання симптомів ураження травної системи з респіраторними ознаками. Найбільш уразливими є діти до 2 років. Хоча в більшості випадків захворювання протікає легко, у дітей з групи ризику можуть виникати серйозні ускладнення. На тлі сильної блювоти та діареї виникає зневоднення організму. Якщо дитина страждає на імунодефіцит, ротавірус може стати причиною розвитку хронічного гастроентериту або ентероколіту.

Специфічного лікування при ротавірусній інфекції не існує. Зменшити ризик інфікування дозволяє суворе дотримання правил особистої гігієни, виключення контактів з можливими носіями ротавіруса. Слід стежити за якістю харчування та питної води.

Вакцинація – надійний спосіб убезпечити дитину. Специфічна профілактика ротавірусної інфекції можлива починаючи з 2-х місяців життя. Щеплення робиться дворазово, шляхом прийому крапель (перорально).

В Україні вакцина проти ротавірусної інфекції зареєстрована і дозволена до використання але вакцинація не включена до Національного Календаря щеплень. Однак, щеплення можна зробити за бажанням, придбавши вакцину за власні кошти. Важливим є той факт, що вакцинуватися можна разом з іншими щепленнями: АКДП, ІПВ, Hib і гепатитом В.

Не займайтеся самолікуванням! При підозрі на захворювання ротавірусною інфекцією негайно звертайтесь до свого сімейного лікаря.

Джерело інформації:

02 01 2023, https://labcenter.kh.ua/?p=29046