Розпочав роботу чат-бот «Лікуйся» для онкохворих

За допомогою цього інструменту пацієнти з онкологічними захворюваннями в доступній формі зможуть отримати необхідну інформацію щодо лікування в межах Програми медичних гарантій.

Рак — друга за частотою причина смертності у світі. Україна знаходиться серед держав з високим рівнем захворюваності на онко. Найпоширенішим онкологічним захворюванням в Україні є рак молочної залози: кожна 8 жінка в Україні стикається з цим діагнозом. Попри це, за даними «ІНДЕКС ЗДОРОВ’Я. Україна — 2019», жінки частіше відмовляються від лікування через брак коштів, аніж чоловіки. Так 18% жінок зменшують кількість препаратів через брак коштів, тоді як до таких дій вдається лише 9% чоловіків.

За даними опитування ГО «Афіна. Жінки проти раку», понад 50% пацієнтам відмовляють у наданні безоплатних медичних послуг, гарантованих Програмою медичних гарантій. Пацієнти, які чують про діагноз, налякані та дезорієнтовані в інформації. У такій ситуації потрібен простий і чіткий інструмент, який допоможе з’ясувати, які послуги клініці оплачує НСЗУ, а які повинен сплатити сам пацієнт.

Саме тому громадські організації «Ліки Контроль» та «Афіна. Жінки проти раку» втілили у життя проєкт «Чат-бот “Лікуйся” — боротьба з раком з безоплатними медичними послугами» .

Чат-бот «Лікуйся» є інструментом в месенджері Telegram. Він допоможе кожному, хто стикнувся з діагнозом «рак молочної залози», зорієнтуватися, в якому медичному закладі, які медичні послуги і в якому обсязі можна отримати безоплатно. Це стосується як послуг з діагностики онкологічних захворювань, так і їх лікування. Користувач чат-боту зможе вибрати послугу, отримає покрокову інструкцію та необхідну інформацію.

Також чат-бот допоможе відстояти право на безоплатну медичну допомогу, запобігатиме проявам корупції в медзакладах, зокрема унеможливить нелегальну оплату послуг чи лікарських засобів, які є в переліку НСЗУ як безоплатні.

Ознайомитися з чат-ботом можна за посиланням.

Для роботи чат-боту використана наступна інформація:
➡ реєстр закладів охорони здоров’я, що уклали договори про медичне обслуговування населення відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення»;
➡ договори НСЗУ з онколікарнями;
➡ специфікації на надання пакетів медичних послуг.

Джерело інформації: 10 06 2021, https://nszu.gov.ua/novini/rozpochav-robotu-chat-bot-likujsya-dlya-onkohvorih-566