Сергій Чернов: 45 мільйонів гривень на підтримку медиків, що працюватимуть у небезпечних умовах, у разі потреби спрямують з бюджету регіону

Про це сьогодні повідомив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час зібрання Антикризового штабу Харківщини у боротьбі із коронавірусом, яке відбулось у готелі Kharkiv Palace.

«Усі депутати Харківської обласної ради обов’язково братимуть участь у подоланні викликів, які постали сьогодні перед нами. Місто Харків та Харківська область мають спільно працювати саме у такий складний період», – переконаний очільник депутатського корпусу регіону.

Сергій Чернов повідомив, що в області є чотири обласних комунальних установи, які будуть контактувати як з харків’янами, так і мешканцями області. Це Обласна інфекційна лікарня, Обласна дитяча інфекційна лікарня, Центр екстреної медицини катастроф та швидкої допомоги, а також Бюро судово-медичної експертизи.

«На цих підприємствах задіяно понад 5,1 тисяч людей. Ми зробили розрахунки, розуміючи складність епідеміологічної ситуації: 2 800 фахівців будуть працювати у цих складних умовах. З обласного бюджету на те, щоб стимулювати цих людей, у разі, якщо держава не допоможе, виділятимемо 45 млн грн щомісяця. Крім того, наше завдання – забезпечити ці наші провідні лікарні сучасним обладнанням, а медичних працівників системами захисту. Наші громадяни мають бути впевнені у тому, що влада та бізнес зробили усе можливе, щоб убезпечити людей», – зазначив Сергій Чернов.

Учасники Штабу обговорили конкретні кроки, що вже зроблені для організації роботи із недопущення розповсюдження COVID–19. Зокрема, почесний громадянин Харківської області Олександр Ярославський повідомив, що за його підтримки та власника компанії Alibaba Джека Ма, наприкінці поточного тижня до України найдуть тест-системи, яких вистачить на 2 млн осіб, тести на 200 тисяч залишаться на Харківщині.

Йшлося й про забезпечення літніх людей продуктами та медикаментами. «В облраді акумулюються заявки від громадських організацій, які можуть надати волонтерську допомогу людям старшого віку. Ці пропозиції будуть передані до Штабу з метою координації усіх напрямів роботи у боротьбі з епідемією», – сказав Сергій Чернов.

Джерело інформації:

19 березня 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/23726-sergij-chernov-45-miljoniv-griven-na-pidtrimku-medichnikh-pratsivnikiv-shcho-pratsyuvatimut-u-nebezpechnikh-umovakh-u-razi-potrebi-spryamuyut-z-byudzhetu-regionu