Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов сьогодні в режимі онлайн відповів на питання журналіста видання «Слобідський край». Говорили про пандемію, допомогу вразливим верствам населення й тим, хто втратив роботу, та заходи, які запроваджені в регіоні з метою боротьби з CОVID-19. Також йшлося про реформування в умовах надзвичайної ситуації, зокрема про наповнення місцевих бюджетів та підтримку бізнесу з боку держави.
«Харківська область поки не досягла піку епідемії. Сьогодні вже 794 підозри на коронавірус, 450 випадків підтверджено. На жаль, маємо 10 летальних випадків. Щоденно фіксується зростання захворюваності на рівні 8-10 відсотків. Тож карантинні заходи, які запроваджені, цілком виправдані.
Організовано 470 ліжок для таких хворих на базі обласної інфекційної лікарні та дитячої інфекційної лікарні. У разі необхідності є можливість їх збільшення до 150», – говорить голова облради.
Разом з тим Сергій Чернов висловив занепокоєння тим, що й досі лікарі, які задіяні в лікуванні хворих на коронавірус, не отримали обіцяних Урядом доплат у розмірі 300 відсотків від посадових окладів.
«Це просто неприпустима ситуація, адже держава має обов’язково виконати свої зобов’язання і надати підтримку лікарям за складні умови роботи. Ухвалені усі необхідні документи, є законодавча база. Розроблено порядок виплати цих коштів. Усі чітко мають зрозуміти сферу відповідальності місцевої й державної влади відносно вирішення цього питання.
Говорять, що кошти у регіонах, тобто на місцях мають організувати роботу із забезпечення виплат. Однак, з 1 квітня усі комунальні підприємства охорони здоров’я обласного і районного підпорядкування перейшли на напрямі угоди з Національною службою здоров’я України, тож ці кошти для лікарів передбачені саме у державному бюджеті, – наголошує голова облради. – У лютому поточного року на пленарному засіданні сесії обласної ради, розуміючи, що наші лікарні у зв’язку з реформуванням недоотримають держфінансування, з обласного бюджету вже виділено майже 600 млн грн, тож на регіональному рівні для підтримки медичної галузі робиться все можливе у межах компетенції місцевого самоврядування, у тому числі забезпечення засобами індивідуального захисту, медикаментами тощо».
Сергій Чернов подякував підприємцям, які у цей складний час надавали всебічну допомогу медичним закладам та лікарям. Завдання будь-якої влади: районної, обласної, державної, переконаний він, забезпечити умови, за яких передусім малий та середній бізнес зможе ефективно працювати та сплачувати податки у бюджети всіх рівнів.
Джерело інформації:
07 травня 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/23998-sergij-chernov-koshti-na-pidtrimku-medikiv-peredbacheni-u-derzhbyudzheti-tozh-same-derzhava-mae-yaknajshvidshe-vikonati-svoji-zobov-yazannya