Що треба знати про поліомієліт

Поліомієліт (дитячий спинальний параліч) – гостре інфекційне захворювання, яке уражує тканини спинного мозку.

Збудником хвороби є поліовірус. Інфекція передається від хворої людини фекально-оральним шляхом, рідше – повітряно-крапельним. Частіше всього на поліомієліт хворіють діти віком до 10 років. В наш час періодично реєструються окремі випадки захворювання на поломієліт. Вони пов’язані з недотриманням регламентованих термінів вакцинації, а також з відмовою деяких батьків від щеплень їх дітей проти поліомієліту.  У довакцинальний період паралітичний поліомієліт уражав тисячі і десятки тисяч дітей, з яких 40% залишались інвалідами.

Захворювання розпочинається з різкого підвищення температури тіла. У перші дні з’являються симптоми,  характерні для гострої респіраторної інфекції (нежить, біль у горлі, сухий кашель), інколи до них приєднуються ознаки розладу травлення (нудота, блювання, біль у животі). Ці симптоми можуть зникати на декілька днів, після чого стан хворого погіршується – підсилюється головний біль, виникає біль у м’язах, підвищується чутливість шкіри до будь-яких подразників.

При паралітичній формі поліомієліту через ураження рухових нейронів спинного мозку настає порушення функції м’язів, яка проявляється парезами і паралічами. Активний рух кінцівками стає обмеженим або зовсім неможливим. Іноді можуть розвиватися паралічі м’язів шиї, тулуба.

Паралітична стадія хвороби продовжується від декількох днів до 2 тижнів. Відновлення м’язових функцій може тривати місяцями і навіть роками. При глибокому ураженні рухових нейронів спинного мозку, процес репарації (відновлення) стає неможливим і після перенесеної хвороби залишаються на все життя тяжкі її наслідки: атрофія м’язів, деформація кінцівок і тулуба.

    Надійним захистом від цієї небезпечної інфекції є тільки вакцинація.

Профілактичні щеплення проти поліомієліту введені в національний календар обов’язкової імунізації і проводяться дітям з двомісячного віку.

                                                              Шановні батьки!

Не відмовляйтесь від щеплень! Подумайте про наслідки для своїх дітей