Щотижневий дайджест новин №19 «COVID-19. Цифри і факти»

У новому випуску дайджесту: введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 зумовлює десятикратне зростання рівня антитіл порівняно з першими двома вакцинаціями – результати Бристольського дослідження (Велика Британія), під час якого оцінено зразки крові понад 9 тисяч осіб.

 Бустер бівалентною вакциною, адаптованою під варіант «Омікрон», допомагає запобігти симптомам COVID-19, що зумовлений субваріантом XBB.1.5 – дані Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC).

 В Україні на чверть зросла кількість підтверджених випадків захворювання на COVID-19 минулого тижня порівняно з попереднім і більш як на половину – кількість смертельних випадків. Понад 82 % серед померлих – особи віком 60+. Ця категорія людей залишається найбільш вразливою до тяжкого перебігу захворювання, тому так важливо подбати про захист, який дає вакцинація. Щепитись в Україні можна безкоштовно, кількість вакцин і перелік виробників дають можливість отримати всі необхідні дози первинного курсу та бустерні дози, щоб продовжити захист.

 Також зауважмо, що Міжнародна епідеміологічна асоціація закликає до глобальної вакцинації дітей проти COVID-19.

 В рубриці «Компетентно» – розмова із сімейною лікаркою Оксаною Луцькою, співзасновницею Академії сімейної медицини України про роль сімейних лікарів у профілактиці хвороб та мотивуванні людей захиститися від вакцинокерованих інфекцій.

Джерело інформації:

09 02 2023, https://labcenter.kh.ua/?p=29656