Сучасні стенти для безоплатного стентування в екстрених випадках при гострому інфаркті міокарда розподілені в регіони

Пресс-релиз

Сучасні стенти для безоплатного стентування в екстрених випадках при гострому інфаркті міокарда розподілені в регіони

16 квітня 2018, http://moz.gov.ua/article/news/suchasni-stenti-dlja-bezoplatnogo-stentuvannja-v-ekstrenih-vipadkah-pri-gostromu-infarkti-miokarda-rozpodileni-v-regioni

Міністерство охорони здоров’я спільно з Урядом розбудовують мережу кардіоцентрів, щоби високоспеціалізована кардіологічна допомога була доступною на всій території України.

Основне завдання Міністерства у цьому напрямку – перехід до сучасної західної моделі надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда. Щорічно близько 25 тисяч українців потребують проведення процедур екстреного коронарного стентування у випадках гострого інфаркту міокарда.

На виділені із держбюджету 2016 року кошти були закуплені високоякісні стенти та супутні медичні вироби провідних виробників США та Європи для проведення екстреної імплантації пацієнтам в перші години гострого інфаркту.

Чергова партія стентів у кількості 5323 шт. була розподілена у регіони, зокрема — у заклади, підпорядковані МОЗ України. Також регіони отримали необхідні медичні вироби для стентування коронарних судин, а саме: направляючі катетери — 7833 шт., ангіопластичні катетери — 2000 шт., балони-катетери — 1390 шт. та інтродюсери — 4198 шт.

Кількість розподілених по регіонах стентів наводимо у таблиці. Детальну інформацію про заклади охорони здоров’я, а також кількість отриманих ними стентів та інших витратних матеріалів можна з’ясувати у структурних підрозділах з питань охорони здоров’я обласних, Київської міської державних адміністрацій.

Наголошуємо, що процедура екстреного стентування для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда з елевацією сегмента ST є безоплатною. Необхідну високваліфіковану допомогу можна отримати у сучасних кардіоцентрах, мережа яких продовжує розбудовуватися. Наразі діє 24 кардіоцентри, ще 11 буде відкрито впродовж 2018 року. Також у бюджеті 2018 року передбачені видатки у сумі 150 млн грн на відкриття ще 13 кардіоцентрів в 11 областях.

Закликаємо громадськість та засоби масової інформації контролювати, щоби пацієнти, яким потрібне невідкладне стентування, отримували його безоплатно.