Світлана Шаталова: МОЗ забезпечило поставку лікарських засобів на рекордну суму 6,5 млрд грн протягом 2020 року

лікарських засобів на 6,5 млрд грн, що є рекордною сумою, порівнюючи з попередніми роками. Про це повідомила заступниця Міністра охорони здоров’я України Світлана Шаталова під час брифінгу.

“Міністерство охорони здоров’я доклало усіх зусиль, аби робочий рік пройшов плідно. “Ковідна криза” висвітлила реальний стан справ у медичній галузі, тож міністерство максимально ефективно реагувало на накопичені роками проблеми”, — заявила Світлана Шаталова.

Зазначимо, що показники поставок лікарських засобів у попередні роки були такими: у 2017 році — на суму 3,1 млрд грн, у 2018 — на 5 млрд грн, 2019 — на 5,4 млрд грн. 

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров’я України Максим Степанов повідомив, що МОЗ через своє підприємство — ДП “Медичні закупівлі України”, яке було визначено оператором вакцин, уклало договір на поставку 1 млн 913 тис. доз вакцин проти COVID-19 виробництва компанії “Сіновак” (Sinovac Biotech, Китай).

Максим Степанов: Уряд схвалив Концепцію розвитку електронної охорони здоров’я до 2025 року

28 грудня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/maksim-stepanov-urjad-shvaliv-koncepciju-rozvitku-elektronnoi-ohoroni-zdorov’ja-do-2025-roku-

На сьогоднішньому засіданні Кабінет Міністрів України схвалив Концепцію розвитку електронної охорони здоров’я, метою якої є формування умов і засад розвитку eHealth в Україні. Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Реалізація Концепції передбачає розв’язання наявних проблем і викликів за такими напрямами, як нормативно-правове, організаційно-управлінське, технічне, ресурсне забезпечення, та питань якості, безпечності та доступності електронної охорони здоров’я. Її впровадження сприятиме підвищенню якості та доступності медичних послуг, розширенню прав і можливостей пацієнтів, забезпеченню безперервної медичної допомоги та безпеки, підвищенню ефективності управління та використання ресурсів, високому рівню поінформованості населення щодо питань здорового способу життя, профілактики захворювань та отримання медичної допомоги”, — зазначив очільник МОЗ.

Максим Степанов зауважив, що у напрацюванні документа брала участь робоча група у складі понад 40 представників органів влади, бізнес-спільноти, міжнародних та громадських організацій та експертів. За словами Міністра, Концепція — це важливий документ на шляху реформування сфери охорони здоров’я України. Нагадаємо, раніше очільник МОЗ повідомляв, що міністерство розвиває електронну систему охорони здоров’я. До системи вже приєдналися 31 млн українців та понад 4,5 тис. медичних закладів.

Джерело інформації: 31 грудня 2020, https://moz.gov.ua/article/news/svitlana-shatalova-moz-zabezpechilo-postavku-likarskih-zasobiv-na-rekordnu-sumu-65-mlrd-grn-protjagom-2020-roku