Телемедицина: дистаційне консультування хворих із районів області фахівцями Харківської обласної клінічної лікарні

ПРЕС–РЕЛІЗ

21.02.2019

 

Телемедицина сьогодні стає все більш актуальним засобом медичного обслуговування людей для первинної і вторинної медичної допомоги, як один із важливих методів підвищення доступності та якості медичного обслуговування в сільській місцевості.

 

З метою відпрацювання практичних навичок сімейними лікарями первинної медичної допомоги (ЦПМСД, АЗПСМ) і лікарями   вторинної медичної допомоги  28 лютого та 01 березня 2019 року з 9-00 до 16-00 буде проводитися тестове телемедичне консультування хворих  із районів області (Чугуївський, Балаклійський, Барвінківський та Красноградський)  фахівцями КНП  ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ «ОБЛАСНА КЛІНІЧНА ЛІКАРНЯ»» проспект Незалежності,13, в кабінеті телекомунікацій (кабінет №3 1 поверх, приймальне відділення). У зв’язку з чим запрошуємо Вас долучитися до цього заходу з метою   подальшого висвітлення  в ЗМІ регіону. Спікером заходу є радник заступника голови Харківської обласної державної адміністрації Сіроштан Галина Миколаївна.

Довідково

 

Одним з головних досягнень телемедицини є можливість наблизити висококваліфіковану та спеціалізовану медичну допомогу у віддалені райони. Телемедицина не має жодного зв’язку з телебаченням. В рамках діючого пілотного проекту щодо впровадження телемедицини для наближення якісного медичного обслуговування населення передбачено укомплектування закладів охорони здоров’я необхідним обладнанням.

 

Для технічної реалізації проекту телемедицини в області була створена регіональна служба телемедичних послуг. Основні завдання служби — створення захищеної мережі медичних установ, захищеної поштової служби, віртуального дата-центру, впровадження системи відеоконференцій і передача медичних даних в реальному часі.

 

Послуги телемедицини почали впроваджувати в 6 пілотних районах області вже в лютому.

 

На даний момент з 36 ЦПМСП області 28 вже об’єднані в захищену мережу.  До 1 березня всі 36 центрів області будуть долучені до мережі.  Протягом року планується приєднання до мережі медичних установ другого і третього рівня.  КП «Харківські обласні комунікаційні мережі» розроблена технічна документація на створення комплексної системи захисту інформації мережі і представлена ​​на експертизу до Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України для отримання відповідного сертифікату.