У 2021 році МОЗ розмістив держзамовлення на 4 658 лікарів

Міністерство охорони здоров’я замовило навчання 4 658 майбутніх лікарів за кошти державного бюджету. Така кількість бюджетних місць для абітурієнтів 2021 року вступу буде розміщена в 14 закладах вищої освіти, які належать до сфери управління МОЗ.

«Пандемія вкотре довела, який високий попит суспільство має на медичні професії. Фах лікаря є особливо важливим. МОЗ збільшує замовлення для підготовки універсальних медичних фахівців в університетах, а вже з 2022 року в країні буде запроваджена нова модель інтернатури. Вона розроблена відповідно до вимог Стратегії людського розвитку Президента України та з урахуванням міжнародного досвіду», – заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.   

Він додав, що це дасть змогу державі отримати високопрофесійних та універсальних спеціалістів, які здобудуть ґрунтовні  знання з медицини впродовж навчання в університеті та отримають спеціальність в інтернатурі відповідно до прозорого рейтингового розподілу. Щороку МОЗ визначатиме пріоритетні спеціальності для підготовки в інтернатурі, виходячи з кадрових потреб держави, та затверджуватиме перелік спроможних баз стажування лікарів (провізорів)-інтернів.

«Протидія COVID-19 вимагає великої кількості інфекціоністів, епідеміологів та анестезіологів, але держава втратила в минулому вплив на визначення потреби у тих чи інших лікарях і не могла швидко реагувати на виклики сьогодення. Керована система підготовки лікарів-інтернів дозволить це виправити», – зауважив міністр. 

Молодший персонал з медичною освітою, зокрема медсестри, здобувають освіту у закладах фахової передвищої освіти комунальної або приватної форми власності. Можливість навчання за кошти державного бюджету для здобуття цієї професії визначається регіональним замовленням, тож для МОЗ пріоритетом є активна робота з областями задля забезпечення населення достатньою кількістю кваліфікованих медичних кадрів.

Джерело інформації: 1 липня 2021, https://moz.gov.ua/article/news/u-2021-roci-moz-rozmistiv-derzhzamovlennja-na-4-658-likariv