У цьому епідсезоні на приватному ринку очікується 1,25 мільйона доз вакцин від грипу

Лихорадка

В Україну, за інформацією Держлікслужби України, надійшло та буде використовуватися три вакцини:

  • Ваксігрип Тетра (Франція) — 850 тис. доз;
  • Інфлувак Тетра (Нідерланди) — 200 тис. доз;
  • ДжіСі Флю Квадривалент (Корея) — 200 тис. доз, вже пройшла державний контроль якості.

Перші поставки вакцин Ваксігрип Тетра і Джісі Флю Квадривалент вже надійшли в мережу аптек.

За механізмом PIVI найближча поставка очікується 15 жовтня у кількості 30 000 доз вакцини Ваксігрип Тетра. Ці вакцини розраховані для вакцинації медичних працівників, котрі в зоні ризику.

Нагадаємо, грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Щорічна вакцинація — найдієвіший засіб для профілактики грипу та запобігання важким ускладненням хвороби. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його і змушує працювати більш активно і продуктивно.

Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику:

  • Медпрацівникам, які мають більший ризик захворіти на грип через особливості професії. Ми закликаємо їх захистити себе і своїх пацієнтів та зробити щеплення від грипу.
  • Вагітним, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності. Натомість вакцинація проти сезонного грипу безпечна на всіх етапах вагітності.
  • Літнім людям — імунітет із віком послаблюється і стає менш ефективним у боротьбі із грипом, який може мати серйозні наслідки, коли вам за 65.
  • Людям із хронічними захворюваннями, яким слід пам’ятати, що за наявності хронічних недуг ризик ускладнень грипу значно підвищується, тому важливо захистити себе від них.
  • А також учителям та усім, хто працює в місцях скупчення людей. 

Вакцинуватися найкраще до початку циркуляції вірусів грипу (це вересень-листопад), щоб утворилися імунітет і достатня кількість захисних антитіл. Для цього потрібно приблизно два тижні.

Однак щеплення можна робити й пізніше, навіть якщо у вашому регіоні уже зафіксовано сезонні спалахи грипу. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.

За перших симптомів грипу потрібно обов’язково звернутися до свого сімейного лікаря. Адже самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я.

Джерело інформвації: 06 10 2021, https://phc.org.ua/news/u-comu-epidsezoni-na-privatnomu-rinku-ochikuetsya-125-milyona-doz-vakcin-vid-gripu