У Харкові пройшов ХІІ Всеукраїнський конкурс майстерності медичних сестер «Ескулап-професіонал — 2018»

ПРЕС–РЕЛІЗ

17 10 2018

У Харкові медсестри з усієї України змагалися в професійній майстерності. Це був ХІІ Всеукраїнський конкурс «Ескулап – професіонал — 2018», який відбувся 12 жовтня 2018 року у приміщенні Харківського національного медичного універсітету.

У рамках конкурсу медичні сестри пройшли тестування на професійні знання та продемонстрували свої практичні навички.

Перше місце зайняла Дущак Марія Володимирівна, Сестра медична хірургічного відділення з травматологічними ліжками та операційним блоком, з Чернівецької області. Друге й третє місце –  Алексєєва  Валентина  Іванівна з Хмельницької, Сестра  медична палатна, та Сіліонова Тетяна Борисівна з Полтавської, Сестра медична палатна відділення раннього дитинства . Дуже добре виступили та стали лауреатами Гринчук Марія Михайлівна зі Львівської області, Мельник Наталія Віталіївна з Херсонської, Бортновська Ганна Олексіївна з Миколаївської.

Під час відкриття конкурсу «Ескулап – професіонал – 2018» його учасників від імені голови ХОДА Юлії Світличної привітав її заступник Михайло Черняк. З теплими побажаннями учасникам конкурсу зі сцени Медуніверсітету виступили керівники медичної галузі Харківської області.

«Голова ХОДА дійсно опікується питаннями охорони здоров’я та приділяє їм велику увагу. Безумовно, вона знає ту проблематику, яка є в системі, й ми вирішуємо наявні питання за її політичної волі», — відзначив заступник керівника області.

Звертаючись до медсестер, Михайло Черняк наголосив, що саме вони – це «серце, обличчя та душа медицини».

«Усі люди, в першу чергу, відчувають, чи відбуваються зміни в охороні здоров’я, та те, як до них ставиться держава, через вас. І це дуже важливо. Зміни, що відбуваються сьогодні, неможливі без вас – без тих людей, які щодня своїми руками надають конкретну допомогу, які спілкуються безпосередньо з кожним пацієнтом», — сказав заступник голови ХОДА.

Він підкреслив, що сьогодні на Харківщині створюються нові умови в сфері охорони здоров’я, проходять капітальні ремонти в цілій низці медичних закладів, системно оновлюється обладнання. Також у регіоні реалізуються зміни в сільській медицині, започатковані Президентом України Петром Порошенком. Розпочато процес будівництва сільських амбулаторій.

«На прикладі Харківщини хочу вам сказати, що, дійсно, за декілька останніх років нам багато чого вдалося зробити та змінити. Ми вже живемо в умовах змін на первинному рівні допомоги. Саме в цій залі, в медичному університеті, ми збираємо великі наради з лікарями первинки. І саме від вас залежить, як ми рухатимемося далі», — наголосив Михайло Черняк.

Усім присутнім він побажав здоров’я, терпіння, виваженості, професійного зростання та саморозвитку.