У Харкові розгортають додаткові місця для хворих на COVID-19

Ще одне відділення для хворих на коронавірус відкрили у цю суботу, 10 квітня, в Харківській міській клінічній багатопрофільній лікарні №17.

Сьогодні, 12 квітня, медичний заклад відвідав секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

Це єдине в Харківській області відділення для пацієнтів з COVID-19, в якому лікують хворих з гострою хірургічною патологією. Усього воно розраховане на 60 місць, зараз там проходять лікування 24 пацієнти.

Ігор Терехов повідомив, що, з огляду на епідеміологічну ситуацію, в лікарні планується розгорнути ще 30 місць у щойно відремонтованому дитячому травматологічному відділенні.

«Я прийняв рішення додати ще близько 30 ліжок. У це відділення підведений кисень, подивимося, як оснастити його апаратами ШВЛ, і там буде реанімація для дорослих. Вивчимо можливості міського бюджету, є досвід спонсорської підтримки. Думаю, дуже швидко зробимо все необхідне», — сказав Ігор Терехов.

Також в медустанові встановили кисневу ємність об’ємом 5 куб.м, яка буде змонтована до кінця тижня і забезпечить добову потребу лікарні на 160 ліжко-місць.

Заступник головного лікаря лікарні №17 Олександр Зливка повідомив, що всього в лікарні на кисневому забезпеченні зараз знаходяться 137 пацієнтів. Зокрема, в реанімації — 28 осіб, 22 з яких — на апаратному диханні. Всього, за його словами, в лікарні розгорнуто 240 місць для хворих на коронавірус, і вона заповнена на 98%.

Зазначимо, що також Ігор Терехов відвідав у лікарні №17 діагностичне відділення, де виконують ремонтні роботи і встановлений єдиний в Харкові комп’ютерний томограф для пацієнтів з великою вагою (150-200 кг).

Крім того, секретар міської ради поспілкувався з лікарями у відремонтованому терапевтичному корпусі, де приймають хворих з підозрою на COVID-19 і працює цифровий рентген-апарат, який дозволяє швидко визначити ступінь пошкодження легенів.

Джерело інформації: 12 квітня 2021, https://www.city.kharkov.ua/uk/news/u-kharkovi-rozgortayut-dodatkovi-mistsya-dlya-khvorikh-na-covid-19—47134.html