У Харкові виділили додаткові кошти на боротьбу з COVID-19

7,6 млн грн спрямували цієї осені на забезпечення міських лікарень усім необхідним для лікування пацієнтів, хворих на COVID-19.

Про це сьогодні, 7 жовтня, повідомила журналістам заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан.

За її словами, з цих додаткових коштів 4,6 млн грн спрямовано на кисневе забезпечення, ще 3 млн грн — на лікарські препарати, засоби дезінфекції та індивідуального захисту. Крім того, ще 6 млн грн планується спрямувати на придбання для лікарень обладнання, киснепроводу, ліжок тощо.


Всього в харківських лікарнях розгорнуто 610 ліжок для хворих COVID-19: 140 — у лікарні №13, 120 — у лікарні №17, 110 — у пологовому будинку №2, 190 — у лікарні №25, 50 — у лікарні №18. За словами віце-мера, є плани збільшити кількість місць і відкрити ще 60 ліжок у лікарні №17. Таким чином, в міських лікарнях буде працювати 670 ліжок для хворих COVID-19. Також у комунальних установах оснащено 150 точок забору кисню, укомплектовані бригади медиків, які лікують короновірусних хворих.

«Ситуація в лікарнях України та світу одна і та ж — ліжок недостатньо, оскільки інтенсивно зростає кількість хворих на COVID-19. Організувати роботу одного ліжка — значить зробити його функціональнім, підвести кисень і забезпечити роботу медпрацівника. Сьогодні ми зробили все, щоб збільшити кількість таких ліжок. Провели швидкий аудит фінансових можливостей, враховуючи, що це кінець року і десь є невикористані або заощаджені кошти, і вже запустили в роботу додаткові ресурси. Зокрема, 1,8 млн грн вже використовуються для придбання для міської лікарні №13 киснепроводу та кисню», — повідомила Світлана Горбунова-Рубан.

Заступник міського голови звернулася до харків’ян з проханням носити засоби індивідуального захисту, оскільки від цього залежить здоров’я інших людей і те, як місто пройде період пандемії.

«Все залежить від того, як ми ставимося до цієї ситуації. Якщо будемо ставитися з розумінням того, що захворювання є і що потрібно себе убезпечити і пройти цей шлях з мінімальними втратами, — пройдемо складний епідперіод. Потрібно просто змінити ставлення до ситуації і зрозуміти, що якщо, наприклад, ти живеш у 9-поверховому будинку і захворів, не варто ходити по під’їзду без маски, потрібно ізолюватися, берегти себе і людей. Інакше ніяк. Маска потрібна», — підсумувала Світлана Горбунова-Рубан.

Джерело інформації: 07 жовтня 2020, https://city.kharkov.ua/uk/news/-45748.html