У Харкові відкрили лабораторію з виробництва тест-систем на коронавірус

Відкриття сучасної лабораторії з виробництва діагностичних тест-систем відбулося сьогодні, 24 червня, на території бізнес-парку «Екополіс ХТЗ».
У заході взяли участь секретар Харківської міської ради Ігор Терехов, президент групи «DCH» Олександр Ярославський, головний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Нова лабораторія займатиметься розробкою і виробництвом молекулярно-біологічних діагностичних тест-систем, зокрема, ПЛР-тестів на виявлення COVID-19, в тому числі нового штаму «Дельта», ПЛР-тестів на грип, а в перспективі — на онкологічні захворювання.

Як зазначив Ігор Терехов, така лабораторія необхідна не тільки Харкову, але і всій Україні.
«Більше того, я впевнений, що ці тест-системи будуть затребувані у всьому світі. І дуже здорово, що тут працюватиме в тому числі молодь, наші студенти, які зможуть проходити тут практику, освоюючи нові технології. Ми хочемо добитися того, щоб найкращі фахівці залишалися у нас в країні. Тому я дякую головному інвестору — Олександру Ярославському, який фактично зробив перший крок з перетворення «Екополіса ХТЗ» на Кремнієву долину в Україні. І далі ми маємо намір йти семимильними кроками», — підкреслив Ігор Терехов.

Як повідомив Олександр Ярославський, у цю лабораторію було вкладено 2 млн дол. А загалом у проєкт «Екополіс ХТЗ» планується інвестувати 1 млрд дол.

«Це плани на 10-12 років. Сума не така вже й фантастична. Планів у нас дуже багато, вже підписана маса спільних програм з великими технологічними, автомобільними компаніями світу, і цей мільярд ми швидко освоїмо. А що стосується цієї лабораторії, то її відкриття стало можливим завдяки приватно-міському партнерству. Міська влада нам оперативно допомогла у вирішенні багатьох технічних речей, підключенні інженерних комунікації і так далі. Всі питання вирішувалися швидко», — зазначив Олександр Ярославський.

Наступним етапом у становленні «Екополіса ХТЗ», за його словами, стане презентація трамвая харківського виробництва, яка запланована на осінь.

Джерело інформації: 24 червня 2021, https://www.city.kharkov.ua/uk/news/-47805.html