У лікарнях області додатково з’являться близько 800 кисневих точок

Медицина

400 концентраторів для подачі кисню в обласних лікарнях, які приймають пацієнтів з коронавірусом, з’являться найближчим часом. Про це повідомив заступник голови Харківської обласної ради Володимир Скоробагач під час наради з керівниками медичних установ, які готуються до прийому хворих на COVID-19.

Він зазначив, що як правило, один концентратор розподіляється на дві кисневі точки, тобто відразу для двох пацієнтів. На даний момент вони знаходяться на складі в обласній дитячій інфекційній лікарні і будуть розподілятися відповідно до потреб. Частина з них вже передана лікарням. А незабаром будуть закуплені ще 23 концентратори.

«6 концентраторів вже отримали Чорнобильська лікарня, 21 – обласна лікарня, 31 – інфекційна, 35 – госпіталь ветеранів війни. В інші лікарні області концентратори будуть розподілені щодо кількості хворих в окремому населеному пункті», – зазначив Володимир Скоробагач.

Зокрема, концентратори надійдуть до опорних лікарень Вовчанського, Чугуївського, Ізюмського, Балаклійського, Куп’янського, Лозівського, Красноградського, Первомайського, Богодухівського районів.

«Ми зможемо також в залежності від потреб конкретних лікарень перенаправляти апарати на ті лікувальні установи, в яких збільшується число пацієнтів, що потребують кисню», – сказав заступник голови обласної ради і повідомив, що незалежно від куплених апаратів в лікувальних установах цих районів продовжують прокладати кисневі траси для стаціонарних точок з високим тиском. За словами Володимира Скоробагача, апарати були закуплені за рахунок коштів виділених з Фонду боротьби з COVID-19. Всього на Харківську область для цих потреб було виділено 34 млн грн. Половина коштів пішла на закупівлю концентраторів для обласних лікувальних установ, що приймають хворих на коронавірус, половина – на міські опорні лікарні. Зокрема, в лікарні міського підпорядкування закуплять 461 концентратор: 206 апаратів підуть в міську клінічну лікарню №17, 93 – в лікарню №25, 58 – в лікарню №18, 93 – в лікарню №13, 11 – у другій міський пологовий будинок.

Джерело інформації: 18 листопада 2020, http://oblrada.kharkov.ua/ua/press-center/news/25240-u-likarnyakh-oblasti-dodatkovo-z-yavlyatsya-blizko-800-kisnevikh-tochok